| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Jak uzyskać najlepszy kredyt hipoteczny?

Jak uzyskać najlepszy kredyt hipoteczny?

Decydując się na wzięcie kredytu hipotecznego warto zainteresować się tym, co dzieje się na rynku i zrobić wszystko, aby uzyskać jak najlepsze warunki. Zobacz jak to zrobić.

Banki walcząc o klientów wprowadzają różne oferty np. cross-selling (w ramach tzw. sprzedaży wiązanej). Jeśli zdecydujemy się na takie produkty bankowe jak nowe konto osobiste, karta kredytowa, w niektórych bankach będziemy mogli wynegocjować lepsze oprocentowanie i zbić marżę kredytu hipotecznego nawet do zera. Tak obniżona stawka obowiązuje jednak tylko przez okres 1 roku. W ramach promocji wiele banków oferuje kredyty hipoteczne z 0 proc. marżą, ale tylko w pierwszym roku spłacania kredytu. Mimo to, oferta taka jest dość kusząca.  

Zobacz także: Ustawa o kredycie konsumenckim – co zmieniła?

Uprzywilejowane zawody

Niektóre osoby starające się o kredyt hipoteczny są  traktowane przez banki w różny, uprzywilejowany sposób. Takie osoby dostają specjalne warunki kredytowe. Wiele banków faworyzuje np. niektóre zawody np. lekarzy, prawników, nauczycieli czy architektów. Mogą oni liczyć na uproszczoną procedurę rozpatrywania wniosku, a także korzystniejsze warunki pożyczki.

Zobacz także: Najlepsze kredyty mieszkaniowe na rynku – ranking

Każdy bank ma inną listę faworyzowanych zawodów. Niektóre banki do zawodów uprzywilejowanych zaliczają m.in. farmaceutów, rehabilitantów, naukowców czy urzędników państwowych.

Dla niektórych banków wystarczy, że dana osoba wykonuje zawód z preferowanej listy zawodów i będąc np. lekarzem pracuje w szpitalu. Inne wymagają prowadzenia własnej praktyki, czyli posiadania kancelarii albo gabinetu.  

Dla takich osób przygotowane są specjalne procedury uproszczające wzięcie kredytu. Ułatwienia mogą polegać na przykład na skróceniu okresu, z którego brane są dochody do obliczenia zdolności kredytowej. Dla niektórych banków wystarczą jedynie oświadczenia o zarobkach, co oznacza, że nie muszą przedstawiać dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów takich jak PIT-y czy wciągi z konta.

Zobacz także: Kto może kupić dom za 800 tysięcy złotych?

Jednak na rynku, tylko dwa banki posiadają lepszą ofertę cenową dla osób, które wykonują zawody zaufania publicznego. Są to Raiffeisen obniżający marżę o 0,05 pkt proc. w stosunku do warunków standardowych i ING, który umożliwia wybór pomiędzy obniżką marży o 0,2 pkt proc. a obniżką prowizji o 0,5 pkt proc.

Żródło: Rogowski Development

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK