| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Wypłacaj gotówkę za pomocą usługi Cash Back

Wypłacaj gotówkę za pomocą usługi Cash Back

Wypłacaj gotówkę za pomocą usługi Cash Back w punktach handlowo-usługowych. Ich liczba wzrosła do 42 tys. zł. Na czym polega Cash Back i które bank oferują taką usługę?

Od momentu wprowadzenia Cash Back na polski rynek w 2006 r. stale rośnie nie tylko liczba punktów udostępniających usługę, lecz także wartość i liczba transakcji. Jednak wciąż ich udział stanowi mikroskopijną część wszystkich wypłat gotówkowych. Liczba operacji Cash Back stanowiła na koniec września br. 0,23 proc. wszystkich transakcji gotówkowych. W ujęciu wartościowym usługa wypada jeszcze gorzej, bo stanowi zaledwie 0,07 proc. wszystkich wypłat gotówki.

Zobacz także: Lokaty i ROR-y w 2012 r.

Głównym powodem niskiej popularności Cash Back jest niska świadomość istnienia usługi wśród konsumentów. Ta z kolei wynika z braku promocji zarówno ze strony banków, jak i organizacji płatniczych. Na pewno nie pomaga również nieznajomość Cash Back nawet wśród personelu obsługującego punkty handlowo-usługowe. Dochodzi więc do sytuacji, w których klient chcąc wypłacić gotówkę w sklepowej kasie, musi odejść z kwitkiem i zdać się na najbliższy bankomat.

Nie bez znaczenia dla rozwoju usługi Cash Back jest również oferta instytucji finansowych. Blisko co drugi bank nie daje klientom dostępu do wypłaty gotówki podczas zakupów. Na liście nieobecnych można znaleźć m.in. Deutsche Bank, Getin Bank, Kredyt Bank czy Polbank. Wprowadzenie usługi Cash Back zapowiada Nordea Bank. Natomiast w instytucjach, które już ją oferują, zwykle jest to operacja bezpłatna lub kosztująca nie więcej niż 0,5 zł. Podsumowując, Cash Back to ciekawa alternatywa dla bankomatów, ale jej wykorzystanie jest nikłe, ponieważ klienci dostali powszechny dostęp do darmowych bankomatów, a organizacje płatnicze stawiają sobie inne (bardziej dochodowe) cele. 

Zobacz także: Rynek kredytów hipotecznych: raport

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wypłacaj gotówkę za pomocą usługi Cash Back w punktach handlowo-usługowych.
Wypłacaj gotówkę za pomocą usługi Cash Back w punktach handlowo-usługowych.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »