| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > 8 mld zł więcej na lokatach w listopadzie

8 mld zł więcej na lokatach w listopadzie

8 mld zł więcej na lokatach założonych przez zwykłych klientów i prawie 12,6 mld zł na lokatach przedsiębiorstw. Popularność lokat w listopadzie zdecydowanie rosła. Jednocześnie spadło zainteresowanie kredytami.

Zarówno lokaty z podatkiem, jak i bez podatku okazały się prawdziwym hitem sprzedaży w listopadzie. Choć tradycyjnie koniec roku jest udany dla banków pod względem pozyskiwania oszczędności z rynku, miniony miesiąc pod względem zebranych oszczędności można uznać za wyjątkowo dobry.

Zobacz także: Rynek kredytów hipotecznych: raport

Z pewnością jest to efekt licznych kampanii reklamowych depozytów i ich atrakcyjnego oprocentowania. Jak pokazują statystyki NBP, część osób na tyle zmobilizowały atrakcyjne odsetki od lokat, że przynoszą większość swoich oszczędności do banku. Wartość gotówki w obiegu spadła w listopadzie o prawie 200 mln zł do 99,3 mld zł.  Jednak oprocentowanie to nie jedyny argument. Klientów do banków gna obawa o sytuację na rynkach kapitałowych. Wycofują pieniądze z giełdy i funduszy inwestycyjnych i przenoszą je na depozyty.

Roczna zmiana depozytów zwykłych klientów i form (w proc.)

Zobacz także: Kontroluj budżet domowy, a oszczędzisz

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

8 mld zł więcej na lokatach założonych przez zwykłych klientów. Fot. Fotolia
8 mld zł więcej na lokatach założonych przez zwykłych klientów. Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Schiffter

Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (Monitor Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR.pl i stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK