| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Rynek kredytów hipotecznych: raport

Rynek kredytów hipotecznych: raport

Rynek kredytów hipotecznych znacznie odczuwa wygasanie „Rodziny na Swoim” i przygotowanie do wejścia w życie nowej Rekomendacji S.

Staniały za to kredyty w euro, bo Europejski Bank Centralny obniżył stopy procentowe, co doprowadziło do spadku stawki EURIBOR 3M o kilkanaście pb w stosunku do ubiegłego miesiąca. Gdyby nie wahania kursów walut, oznaczałoby to spadek raty kredytów o ok. 7–8 zł na każde 100 tys. zł zadłużenia. Ale w przypadku kredytów w obcej walucie nie można pomijać kursów walut. Jeszcze pod koniec października euro wyceniano na 4,30 zł, ale potem nastąpiły szybkie wzrosty i od połowy listopada euro kosztuje ponad 4,40 zł. W tak dynamicznie zmieniającej się sytuacji wpływ wahań na raty zależy od daty spłaty kredytu.

Zobacz także: Zerowe zyski z lokat

W związku z deklaracją Szwajcarskiego Banku Narodowego o pilnowaniu kursu franka w stosunku do euro, waluty te zachowują się wobec złotego podobnie, a niestabilna sytuacja gospodarcza w strefie euro sprawia, że codzienne wahania kursów są spore. Stabilniej zachowuje się za to stawka LIBOR CHF 3M, która decyduje o oprocentowaniu kredytów we franku. W ciągu miesiąca wzrosła ona tylko o 1 pb.

Zobacz także: Niższy kredyt hipoteczny przez emeryturę?

Źródło: Raport z rynku nieruchomości Oferty.net i Open Finance

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rynek kredytów hipotecznych znacznie odczuwa wygasanie „Rodziny na Swoim”. Fot. Fotolia
Rynek kredytów hipotecznych znacznie odczuwa wygasanie „Rodziny na Swoim”. Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Andrzejewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »