| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Lokaty dla małych przedsiębiorstw

Lokaty dla małych przedsiębiorstw

Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków. Tylko trzy instytucje: FM Bank, Idea Bank i BGŻ Optima oferują małym przedsiębiorcom opłacalne oferty lokat.

Różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem, które przypadło właśnie BGŻOptima, sięga prawie 3 pkt. proc. w przypadku lokat miesięcznych. Natomiast biorąc pod uwagę depozyty dwumiesięczne, różnica pomiędzy pierwszym miejscem Idea Banku i drugim miejscem, które zajął Volkswagen Bank, przekracza 4 pkt. procentowe. Jeszcze większa jest różnica pomiędzy pierwszym miejscem a ofertami banków z ostatnich pozycji w rankingu lokat miesięcznych i dwumiesięcznych – sięga prawie 8 pkt. procentowych. To sprawia, że mimo atrakcyjnych, wysokich stawek oprocentowania Idea Banku, średnia dla depozytów zakładanych na najkrótsze terminy nieznacznie przekracza 3%.

Zobacz także: Wniosek kredytowy dla singli tylko do końca 2012 roku

BGŻOptima

Wspomniany wcześniej BGŻOptima, choć nie zdeklasował liderów, zadebiutował na trzecim miejscu, z oprocentowaniem od 5,10% do 5,30%, w czterech kategoriach czasowych. Wyjątkiem są rankingi depozytów miesięcznych oraz dwumiesięcznych – tych drugich debiutujący bank nie oferuje. Atrakcyjnym rozwiązaniem dla mikroprzedsiębiorców może być za to odnawialna lokata dzienna oferowana przez BGŻOptima, ze stawką oprocentowania 6,48% brutto w skali roku. Lokata dzienna jest bowiem alternatywą dla kont oszczędnościowych – podobnie jak one umożliwia prowadzącym działalność praktycznie natychmiastowy dostęp do środków bez utraty odsetek – na przykład w razie nieplanowanych firmowych wydatków. Oprocentowanie tej lokaty jest jednak znacznie wyższe niż stawki oferowane mikroprzedsiębiorcom w ramach kont oszczędnościowych, tylko w nielicznych bankach przekraczające 4% w skali roku. Ograniczeniem jest za to kwota lokaty, która nie może być wyższa niż 13,5 tys. złotych. Można za to założyć 8 tego typu lokat na łączną kwotę 108 tys. złotych.

Zobacz także: "Rodzina na Swoim": porady dla kredytobiorców

Autor: Agata Szymborska-Sutton

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków.
Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków.

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Chmielniak

Specjalista prawa karnego gospodarczego, autor bloga Białe kołnierzyki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK