| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Lokaty dla małych przedsiębiorstw

Lokaty dla małych przedsiębiorstw

Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków. Tylko trzy instytucje: FM Bank, Idea Bank i BGŻ Optima oferują małym przedsiębiorcom opłacalne oferty lokat.

Różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem, które przypadło właśnie BGŻOptima, sięga prawie 3 pkt. proc. w przypadku lokat miesięcznych. Natomiast biorąc pod uwagę depozyty dwumiesięczne, różnica pomiędzy pierwszym miejscem Idea Banku i drugim miejscem, które zajął Volkswagen Bank, przekracza 4 pkt. procentowe. Jeszcze większa jest różnica pomiędzy pierwszym miejscem a ofertami banków z ostatnich pozycji w rankingu lokat miesięcznych i dwumiesięcznych – sięga prawie 8 pkt. procentowych. To sprawia, że mimo atrakcyjnych, wysokich stawek oprocentowania Idea Banku, średnia dla depozytów zakładanych na najkrótsze terminy nieznacznie przekracza 3%.

Zobacz także: Wniosek kredytowy dla singli tylko do końca 2012 roku

BGŻOptima

Wspomniany wcześniej BGŻOptima, choć nie zdeklasował liderów, zadebiutował na trzecim miejscu, z oprocentowaniem od 5,10% do 5,30%, w czterech kategoriach czasowych. Wyjątkiem są rankingi depozytów miesięcznych oraz dwumiesięcznych – tych drugich debiutujący bank nie oferuje. Atrakcyjnym rozwiązaniem dla mikroprzedsiębiorców może być za to odnawialna lokata dzienna oferowana przez BGŻOptima, ze stawką oprocentowania 6,48% brutto w skali roku. Lokata dzienna jest bowiem alternatywą dla kont oszczędnościowych – podobnie jak one umożliwia prowadzącym działalność praktycznie natychmiastowy dostęp do środków bez utraty odsetek – na przykład w razie nieplanowanych firmowych wydatków. Oprocentowanie tej lokaty jest jednak znacznie wyższe niż stawki oferowane mikroprzedsiębiorcom w ramach kont oszczędnościowych, tylko w nielicznych bankach przekraczające 4% w skali roku. Ograniczeniem jest za to kwota lokaty, która nie może być wyższa niż 13,5 tys. złotych. Można za to założyć 8 tego typu lokat na łączną kwotę 108 tys. złotych.

Zobacz także: "Rodzina na Swoim": porady dla kredytobiorców

Autor: Agata Szymborska-Sutton

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków.
Lokaty dla małych przedsiębiorstw są pomijane w ofertach banków.

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK