| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Czy nauczyciel dostanie kredyt mieszkaniowy?

Czy nauczyciel dostanie kredyt mieszkaniowy?

Czy nauczyciel dostanie kredyt mieszkaniowy? Banki traktują tę grupę zawodową ulgowo. Niestety, przy staraniu się o kredyt mieszkaniowy nauczyciel nie może liczyć na korzystniejsze warunki cenowe.

Z okazji Dnia Nauczyciela obchodzonego 14 października Home Broker przeanalizował, jak banki traktują tę grupę zawodową. Żaden z banków nie przygotował kredytu mieszkaniowego skrojonego specjalnie dla nauczycieli, czyli oferty z niższą marżą, prowizją lub uproszczoną procedurą aplikacyjną. Może to dziwić, ponieważ dane GUS wskazują, ze zawód nauczyciela wykonuje blisko pół miliona Polaków, a sytuacja finansowa tej grupy poprawia się z roku na rok.

Nowy rok szkolny przyniósł nauczycielom podwyżki sięgające od 143 zł do 198 zł brutto. Od września 2011 nauczyciel dyplomowany zarabia 2995 zł brutto, stażysta zaś 2182 zł brutto. Do obu tych kwot należy doliczyć pakiet dodatków do wynagrodzenia, który sprawi, że przeciętne pobory brutto nauczycieli powinny średnio kształtować się pomiędzy 2618 zł (stażysta) a 4817 zł (nauczyciel dyplomowany). Tak deklaruje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W sumie są cztery stopnie nauczycielskiej kariery: stażysta, nauczyciel kontraktowy, nauczyciel mianowany i nauczyciel dyplomowany. Osiągnięcie kolejnego stopnia zawodowego wymaga odpowiedniego stażu pracy, odbycia szkoleń czy studiów podyplomowych.

Zobacz także: Gdzie znajdziemy najlepszy kredyt hipoteczny?

Kiedy starać się o kredyt mieszkaniowy?

Jednak zazwyczaj problemem nie jest wysokość zarobków, ale staż i ciągłość zatrudnienia. Praktyka pokazuje bowiem, że w tej grupie zawodowej powszechne jest zatrudnianie na czas określony, na rok albo 10 miesięcy (zastępstwo). Dotyczy to w szczególności niższych stopni zawodowych. Problem ciągłości umów zauważyły banki i w pewnym stopniu otworzyły się dla klientów pracujących w zawodzie nauczyciela. Zapisy w procedurach o preferencyjnym traktowaniu umów o pracę na czas określony wprowadziły Bank Ochrony Środowiska, BNP Paribas oraz Raiffeisen Bank.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nauczyciel, który stara się o kredyt mieszkaniowy, nie może liczyć na korzystniejsze warunki cenowe. Fot. Fotolia
Nauczyciel, który stara się o kredyt mieszkaniowy, nie może liczyć na korzystniejsze warunki cenowe. Fot. Fotolia

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK