| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Czy nauczyciel dostanie kredyt mieszkaniowy?

Czy nauczyciel dostanie kredyt mieszkaniowy?

Czy nauczyciel dostanie kredyt mieszkaniowy? Banki traktują tę grupę zawodową ulgowo. Niestety, przy staraniu się o kredyt mieszkaniowy nauczyciel nie może liczyć na korzystniejsze warunki cenowe.

W pozostałych bankach może się okazać, że nauczyciel na początku swojej drogi zawodowej o wzięciu kredytu na mieszkanie będzie mógł myśleć tylko w grudniu. Wtedy bowiem mija wymagany przez sporą część banków minimalny czas trwania aktualnej umowy o pracę (3 miesiące) i do jej zakończenia pozostaje 6 miesięcy (również standardowy wymóg branży bankowej). Wówczas lista banków dostępnych dla młodego nauczyciela wzbogaci się o Millennium, Getin Noble oraz Kredyt Bank. Warto jednak wspomnieć, że bank może wymagać, aby to nie był pierwszy rok pracy nauczyciela i nie u kolejnego, ale tego samego pracodawcy.

Banki „lubią” nauczycieli

Proceduralne podejście banków może nieco dziwić. Doświadczenia doradców Home Broker wskazują, że nauczyciele są dosyć „lubianą” przez banki grupą zawodową. Po pierwsze sfera budżetowa, zwłaszcza, gdy ekonomiści straszą kolejnym kryzysem, traktowana jest jako bezpieczniejsze miejsce pracy niż sektor prywatny. Poza tym, przynajmniej część banków otwarcie deklaruje, że spłacalność kredytów wśród nauczycieli jest lepsza niż w przypadku innych grup zawodowych.

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” nadal popularna

Więcej decyzji kredytowych dla nauczycieli

Potwierdzają to doświadczenia doradców finansowych Home Broker, z których wynika, że nauczyciele ubiegający się o kredyt mieszkaniowy rzadziej, niż inne grupy zawodowe otrzymują nieuzasadnioną decyzję odmowną w sytuacji, gdy nie wykazują zaległości w BIK, mają zdolność kredytową, a nieruchomość nie budzi zastrzeżeń banku. Mimo to według doradców Home Broker, zawód nauczyciela nie stanowi żadnego atutu w przypadku prób negocjacji warunków kredytowania z bankiem. Wynika to w głównej mierze stąd, że grupa ta rzadko zaciąga kredyty na bardzo duże kwoty, przy których banki gotowe są dać upust względem standardowych „cenników”.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nauczyciel, który stara się o kredyt mieszkaniowy, nie może liczyć na korzystniejsze warunki cenowe. Fot. Fotolia
Nauczyciel, który stara się o kredyt mieszkaniowy, nie może liczyć na korzystniejsze warunki cenowe. Fot. Fotolia

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Góral

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK