| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Nowa oferta Home Broker

Nowa oferta Home Broker

Nowa oferta Home Broker to program systematycznego oszczędzania. Klient zamiast płacić prowizję dla pośrednika, może przeznaczyć tę kwotę na składkę oszczędnościową. Czy nowa oferta Home Broker sprawdzi się?

Mechanizm zamiany prowizji dla pośrednika na inwestycję polega na tym, że wpłacone przez klienta pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie składki inicjującej w programie systematycznego oszczędzania. W ramach programu klient przystępuje do grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Ubezpieczony zobowiązany jest później co miesiąc wnosić określoną kwotę do tego programu. Wysokość składki zależy od wartości transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości.

Standardowa prowizja z tytułu pośrednictwa wynosi 2,9% wartości nieruchomości. Do tego doliczany jest podatek VAT. Jest pobierana tylko w przypadku zakupu mieszkań na rynku wtórnym. Osoby kupujące przez Home Broker mieszkania od deweloperów nie są obciążane opłatą za pośrednictwo.

– Rozwiązanie, które wprowadziliśmy, to promocja długoterminowego oszczędzania. Z punktu widzenia klienta wpłaty związane z uczestnictwem w programie są wyższe niż koszt prowizji za pośrednictwo, ale korzyści w postaci budowania kapitału na przyszłość są niewspółmiernie większe – mówi Aleksandra Łukasiewicz, prezes HB Doradcy Finansowi.

Oferta obowiązuje do końca roku i możliwe jest jej przedłużenie.

Zobacz także: Przeczytaj uważnie umowę kredytową

Program regularnego oszczędzania jest produktem ubezpieczeniowym. Uczestnik programu ma możliwość osiągnięcia zysku uzależnionego od wyników strategii inwestycyjnej BNP Paribas Libra Emerging Markets PLN ER INDEX, opartej na indeksie rynków wschodzących oraz na rynku obligacji amerykańskich. Unikalność konstrukcji tego produktu wynika z zastosowanej na końcu inwestycji formuły wypłaty. Zakłada ona, że wpłacone zostało 100% składki już na samym początku inwestycji. Uczestnik programu ma zapewnioną ochronę wypłaty przynajmniej równowartości zainwestowanego kapitału pod warunkiem dożycia do końca okresu ubezpieczenia (trwającego 15 lat). Ochronę ubezpieczeniową świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa SA. Ogólne warunki ubezpieczenia dostępne są w oddziałach Home Broker.

Home Broker jest największym na polskim rynku pośrednikiem w obrocie nieruchomościami mieszkaniowymi i czołową firmą doradztwa finansowego, członkiem Związku Firm Doradztwa Finansowego. Jako pierwszy na rynku pośrednik daje klientowi możliwość niezapłacenia prowizji zarówno przy zakupie, jak i przy sprzedaży nieruchomości.

Zobacz także: Ustawa antyspreadowa – formalności i ograniczenia

Źródło: Home Broker

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowa oferta Home Broker to program systematycznego oszczędzania. Fot. Fotolia
Nowa oferta Home Broker to program systematycznego oszczędzania. Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Schiffter

Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (Monitor Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR.pl i stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK