| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Sprzedaż kredytów na stałym poziomie

Sprzedaż kredytów na stałym poziomie

Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Przeczytaj analizę Open Finance.

Łącznie w czterech ostatnich kwartałach (w okresie lipiec 2010-czerwiec 2011) sprzedaż kredytów hipotecznych wyniosła 238,3 tys. sztuk. To o 14,44 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy to ze względu na kryzys i przykręcenie kredytowego kurka sprzedaż hipotek była na niskim poziomie, a odrodzenie rynku dopiero się zaczynało. Teraz sytuacja się ustabilizowała.

Po pięciu z rzędu kwartałach wzrostowych (porównując do analogicznego okresu roku poprzedniego) wiosna 2011 roku była pierwszym okresem z ujemnym bilansem. Jednak minus ten nie jest znaczący, a dodatni bilans wartości sprzedaży dowodzi stabilizacji rynku. Poprzednie kwartały porównywano do czasu zapaści i kryzysu.

W ujęciu 12-miesięcznym, które wskazuje dynamikę zmian na rynku hipotecznym, eliminując efekty sezonowe, sprzedaż kredytów wyniosła 238,3 tys. sztuk i była o ponad 30 tys. kredytów wyższa (14,44 proc.) niż przed rokiem i o 0,33 proc. niższa niż na koniec 12-miesięcznego okresu zakończonego w pierwszym kwartale 2011 roku.

Znacznie spadła liczba kredytów walutowych (o 21 proc.). W ocenie Open Finance to efekt działań rekomendacji przygotowywanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Rok temu odsetek kredytów walutowych wynosił 20,2 proc., teraz jest to 16,2 proc. W stosunku do poprzedniego kwartału to spadek o ponad 2 p.p.

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Fot. Fotolia
Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Andrzejewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »