| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Sprzedaż kredytów na stałym poziomie

Sprzedaż kredytów na stałym poziomie

Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Przeczytaj analizę Open Finance.

Łącznie w czterech ostatnich kwartałach (w okresie lipiec 2010-czerwiec 2011) sprzedaż kredytów hipotecznych wyniosła 238,3 tys. sztuk. To o 14,44 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy to ze względu na kryzys i przykręcenie kredytowego kurka sprzedaż hipotek była na niskim poziomie, a odrodzenie rynku dopiero się zaczynało. Teraz sytuacja się ustabilizowała.

Po pięciu z rzędu kwartałach wzrostowych (porównując do analogicznego okresu roku poprzedniego) wiosna 2011 roku była pierwszym okresem z ujemnym bilansem. Jednak minus ten nie jest znaczący, a dodatni bilans wartości sprzedaży dowodzi stabilizacji rynku. Poprzednie kwartały porównywano do czasu zapaści i kryzysu.

W ujęciu 12-miesięcznym, które wskazuje dynamikę zmian na rynku hipotecznym, eliminując efekty sezonowe, sprzedaż kredytów wyniosła 238,3 tys. sztuk i była o ponad 30 tys. kredytów wyższa (14,44 proc.) niż przed rokiem i o 0,33 proc. niższa niż na koniec 12-miesięcznego okresu zakończonego w pierwszym kwartale 2011 roku.

Znacznie spadła liczba kredytów walutowych (o 21 proc.). W ocenie Open Finance to efekt działań rekomendacji przygotowywanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Rok temu odsetek kredytów walutowych wynosił 20,2 proc., teraz jest to 16,2 proc. W stosunku do poprzedniego kwartału to spadek o ponad 2 p.p.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Fot. Fotolia
Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Fot. Fotolia

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Zatrudnienia KS Service

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK