| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Sprzedaż kredytów na stałym poziomie

Sprzedaż kredytów na stałym poziomie

Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Przeczytaj analizę Open Finance.

Mimo rekomendacji S II (mającej ograniczyć dostępność kredytów w obcej walucie), nadal są banki, gdzie waluty stanowią ogromną większość. W trzech bankach odsetek (liczbowo) udzielonych kredytów walutowych wynosi ponad 85 proc., a w czterech kolejnych zawiera się w przedziale 50–85 procent. Warto jednak zaznaczyć, że jest na rynku kilka instytucji, które zmieniają strategię i odsetek kredytów w walutach obcych obniżyły o kilkadziesiąt p.p.

Osoby, które nie dostały kredytu walutowego (lub zrezygnowały z niego z własnej woli), często kierowały się w stronę programu preferencyjnych kredytów z rządową dopłatą „Rodzina na Swoim”. Jego udział w rynku wzrósł z 15,6 proc. do 23,25 proc. w ciągu roku. Pod koniec sierpnia w życie weszły zmiany w programie, o preferencyjną pożyczkę będzie trudniej, znika więc bezpieczna alternatywa dla kredytów walutowych.

W porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku wzrosła przeciętna wartość udzielonego kredytu. Wówczas było to 206 tys. zł, teraz zaś – 213,9 tys. zł. Ale w porównaniu do pierwszego kwartału 2011 roku zanotowaliśmy spadek (z 218,7 tys. zł).

Z 19 banków, które odpowiedziały na ankietę Open Finance, sprzedaż kredytów (liczbowo) wzrosła w 11. Największy wzrost wyniósł prawie 75 proc., a największy spadek również prawie 75 proc.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Fot. Fotolia
Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim kwartale 2011 roku była stabilna – banki udzieliły 61,5 tys. kredytów hipotecznych. Fot. Fotolia

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK