| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Deutsche Bank PBC rezygnuje z "Rodziny na Swoim"

Deutsche Bank PBC rezygnuje z "Rodziny na Swoim"

Program „Rodzina na Swoim”, którym ma pomagać w spłacie kredytu mieszkaniowego, w związku z wprowadzonymi przez rząd zmianami przestaje być interesujący dla banków. Z udzielania kredytów w ramach „Rodziny na Swoim” wycofał się właśnie Deutsche Bank PBC.

Deutsche Bank PBC od 31 sierpnia wycofuje się z oferowania kredytów z dopłatami. Powód?

Po zmianie ustawa zdecydowanie ogranicza dostępność finansowania w ramach programu „Rodzina na Swoim”, dlatego na razie zdecydowaliśmy o okresowym zawieszeniu produktu w ramach naszej oferty – wyjaśnia Sabina Salamon, rzecznik DB PBC.

Zobacz także: Banki rezygnują z udzielania kredytów we franku

Bank najwyraźniej uznał, że przyszły popyt na kredyty z dopłatami nie zrekompensuje nakładów sił i środków potrzebnych do wdrożenia zmian w systemie bankowym, wymaganych przez nowelizację ustawy o RnS. A te są konieczne, bo oferta kredytów z dopłatami do odsetek w ostatnim dniu sierpnia diametralnie się zmienia. Najbardziej dotkliwe dla klientów będzie obniżenie limitów cen mieszkań kwalifikujących się do kredytów z dopłatami. Wobec obecnie obowiązujących cen będzie to spadek o 29 proc. na rynku pierwotnym i 43 proc. na – faworyzowanym przez klientów RnS – rynku wtórnym. W wielu regionach kraju znalezienie mieszkania z odpowiednią ceną będzie w praktyce niemożliwe.

Niewykluczone, że śladem DB PBC pójdą też inne banki. Kredyty w ramach programu „Rodzina na Swoim” oferuje obecnie 20 instytucji.

Zobacz także: Kredyt we franku a ubezpieczenie brakującego wkładu

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

"Rodzina na Swoim" ma pomagać kredytobiorcom w spłacie odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania.
"Rodzina na Swoim" ma pomagać kredytobiorcom w spłacie odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »