| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > „Rodzina na Swoim” – więcej czasu dla przyszłych małżeństw

„Rodzina na Swoim” – więcej czasu dla przyszłych małżeństw

Na skorzystanie z „Rodziny na Swoim” więcej czasu mają przyszłe małżeństwa. Warunkiem jest złożenie wniosku o przyznanie kredytu przed wejściem w życie nowelizacji ustawy. Akt ślubu małżonkowie dostarczą przed podpisaniem umowy kredytowej. W takiej sytuacji przyszli małżonkowie mają czas na kompletowanie dokumentów nawet do listopada.

– W ostatnim czasie spotkałem się z przypadkiem pary, która zorganizowała ślub cywilny w zaledwie 4 dni – wspomina Sławomir Kussowski, doradca Home Broker z Gdańska.

Nawet jednak, gdyby nie udało się zorganizować ślubu w tak krótkim czasie z pomocną dłonią może przyjść bank. Część instytucji otwarcie przyznaje, że wniosek kredytowy mogą przyjąć bez aktu zawarcia związku małżeńskiego. Wystarczy uzupełnić ten brak przed dniem podpisania umowy kredytowej.

Zobacz także: Kredyt w obcej walucie – propozycje partii politycznych

– Zdarzają się nawet takie sytuacje, że przyszli małżonkowie po złożeniu wniosku proszą nas o stosowne zaświadczenie, że ubiegają się o kredyt, gdyż wtedy urząd stanu cywilnego może zaproponować im wcześniejszą datę ślubu. – tłumaczy Magdalena Szymańska, menedżer ds. PR w BNP Paribas.

Zgodnie z danymi Home Broker na rękę przyszłym małżeństwom może pójść: Bank Millennium, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Deutsche Bank, Getin Bank, Kredyt Bank i Pekao Hipoteczny. O tym, ile czasu będą mieli kredytobiorcy na uzupełnienie dokumentu z urzędu stanu cywilnego decyduje ważność decyzji kredytowej.

– Zwykle jest to od miesiąca do trzech – tłumaczy Aleksandra Łukasiewicz, prezes Home Broker Doradcy Finansowi.

Oznacza to, że na uzupełnienie wniosku kredytowego przyszłe małżeństwa będą miały czas nawet do połowy listopada.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Bartosz Turek

analityk

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Prace Sejmu nad nowelizacją ustawy normującej program „Rodzina na Swoim” zakończyły się 15 lipca br. Fot. materiały prasowe
Prace Sejmu nad nowelizacją ustawy normującej program „Rodzina na Swoim” zakończyły się 15 lipca br. Fot. materiały prasowe

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy LeasePlan

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK