| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Rynek kredytów > Czym jest ekohipoteczny kredyt?

Czym jest ekohipoteczny kredyt?


Bank BPH wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą zbudować dom na własnej działce. Proponuje kredyt dla zwolenników stosowania ekologicznej technologii. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą płacić mniej za energię.

Dla banku BPH energooszczędny dom to taki, którego użytkowanie nie wiąże się z wysokimi opłatami za energię. Emituje on mniej gazów cieplarnianych, przez co nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Są pewne kryteria, które jasno określają z czym wiąże się ta energooszczędność. Wskaźnik energii potrzebnej do ogrzania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej, nie może przekroczyć 100 kWh/ metr kwadratowy na rok. Powinien być potwierdzony bilansem cieplnym dołaczonym do dokumentów przy składaniu wniosku.

Chcąc ubiegać się o ekohipoteczny kredyt należy złożyć szereg dokumentów:
- wniosek kredytowy,
- projekt techniczny energooszczędnego domu z jego bilansem cieplnym – w przypadku, gdy budynek nie został oddany jeszcze do użytku,
- certyfikat energetyczny – w sytuacji, gdy dom oddano już do użytku.

Ekohipoteczny kredyt jest przyznawany w kilku walutach: PLN, CHF, EUR, USD. W zależności od wyboru waluty okres spłaty kredytu wynosi:
- do 40 lat dla kredytu w złotych (niska rata),
- do 30 lat dla kredytu w obcej walucie.
Kredyt można otrzymać w wysokości do 96% wartości nieruchomości dla pożyczki w złotych i 80% wartości dla kredytu w obcej walucie. Oferuje możliwość wliczenia wartości posiadanej działki, jako wkład własny w inwestycję. Dzięki temu udokumentowana kwota środków własnych jest niższa. Można też otrzymać w kredycie środki na wykończenie lub wyposażenie domu. Atrakcją jest niższa prowizja za udzielenie ekohipotecznego kredytu. Przy takim wyborze bank obniża prowizję o 0,6 punktów procentowych. W zależności od opcji kredytowej - prowizja wyniesie 2,9 lub 0,6 procent. Standardowa stopień to 3,5 lub 1,2 procent.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Banki proponują kredyt dla zwolenników stosowania ekologicznej technologii
Banki proponują kredyt dla zwolenników stosowania ekologicznej technologii

Sprawozdawczość budżetowa. Nowe rozporządzenie z komentarzem49.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Polska Kancelaria świadcząca kompleksową obsługę prawną.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK