| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Kredyt we franku – wpływ problemów w eurostrefie

Kredyt we franku – wpływ problemów w eurostrefie

Kredyt we franku znowu może zacząć spędzać sen z powiek osobom zadłużonym w tej walucie. Nie bez wpływu na kredyty we frankach pozostała trudna sytuacja finansowa Cypru. Niestety wszelkie podwyżki kursu waluty nie są wykluczone. Jaki wpływ na kredyty we franku mają problemy w eurostrefie?

Styczniowy ruch notowań CHF/PLN w okolice krytycznego dla długoterminowego trendu wzrostowego poziomu 3,30 zł. nie okazał się niestety przysłowiowym „światełkiem w tunelu”, ale testem dolnego ograniczenia średnioterminowego układu klina zniżkującego, z którego następnie w lutym kurs franka zgodnie z teorią wybił się górą. Ostatnie osłabienie złotego, związane z impasem cypryjskim, jest potwierdzeniem tego ruchu. Czy nastąpi jego kontynuacja? Tym razem zależy to od sprawnego zażegnania najnowszych problemów eurolandu rodem z wyspy Afrodyty. Gdyby były z tym problemy, zamiast jeszcze niedawno oczekiwanego istotnego umocnienia złotego, nastąpiłoby trwałe przeniesienie kursu CHF/PLN powyżej psychologicznego poziomu 3,50 zł.

Zobacz także: Co to jest scoring?

– W obliczu kontynuacji trendu spadkowego cen mieszkań, który z mniejszą czy większą intensywnością potrwa prawdopodobnie jeszcze co najmniej kilka miesięcy, stanowiłoby to bardzo niepokojącą perspektywę kolejnego znaczącego wzrostu parametru LtV tysięcy hipotecznych kredytów walutowych, który zwyżkowałby podwójnie stymulowany poprzez przecenę nieruchomości i deprecjację złotego – podsumowuje Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: Jak banki obliczają oprocentowanie kredytów hipotecznych?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Frank szwajcarski Fot. Fotolia
Frank szwajcarski Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »