| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Kredyt na święta – oferta banków bez zmian

Kredyt na święta – oferta banków bez zmian

Kredyt na święta to dla wielu rodzin w Polsce jedyna szansa na przygotowanie wigilijnej kolacji i kupienie prezentów. Wiele banków już zaproponowało świąteczną ofertę kredytową. Jednak na razie wszystko ogranicza się do haseł świątecznych, a warunki zaciągnięcia kredytu pozostały przedświąteczne. Przeczytaj jak to wygląda w poszczególnych bankach.

„Przyjdź po sianko na święta” – zachęca Chuck Norris w reklamie Banku Zachodniego WBK. Klienci, którzy wybiorą kredyt z ubezpieczeniem mają szansę wylosować jeden z trzech samochodów Citroen C4 lub jedną z trzydziestu nagród pieniężnych (1 tys. zł). Aktora do reklamowania pożyczki gotówkowej wykorzystał także Eurobank. Piotr Adamczyk ma za zadanie wzbudzić zainteresowanie klientów promocyjnym kredytem konsumpcyjnym bez prowizji.

Zobacz także: Co to jest scoring?

ING Bank Śląski, mimo że nie zmienił oferty, także postanowił uszczknąć dla siebie część rynku świątecznych pożyczek. W miejsce dotychczasowego hasła „lepiej pożyczyć z banku, niż od rodziny” pojawiło się „lepiej pożyczyć z banku, niż liczyć na św. Mikołaja”. Na tym koniec różnic. Podobnie uczynił także Bank BGŻ, który reklamuje kredyt na 13 proc. i bez prowizji, ale z ubezpieczeniem. Ofertę tę bank promował poprzednio w sierpniu i we wrześniu.

Santander Consumer Bank postanowił z kolei przy okazji świąt promować kredyt z odroczoną spłatą. Początek spłaty pożyczek zaciągniętych do 31 grudnia br. może przypadać po trzech miesiącach. Natomiast w PKO BP do 25 listopada trwa promocja „Drzwi otwarte Mini Ratki”. Polega ona na obniżeniu oprocentowania przez miesiąc lub kwartał dla kredytów do 30 tys. zł z ubezpieczeniem. W drugim wariancie klienci mogą wybrać pożyczkę bez prowizji, ale z oprocentowaniem na poziomie 19,99 proc. Prowizji za udzielenie kredytu (do 31 grudnia br.) nie pobiera także Bank Pocztowy.

Zobacz także: Kredyt hipoteczny – wskazówki

Świąteczna szarża banków na rynku pożyczek gotówkowych pokazuje, że spadek sprzedaży kredytów mieszkaniowych (liczba kredytów mieszkaniowych spadła w trzecim kwartale o 21 proc. wg danych Open Finance) zaczyna im coraz bardziej doskwierać. Instytucje finansowe są skłonne podjąć większe ryzyko związane z kredytami konsumpcyjnymi, żeby przynajmniej częściowo załatać dziurę po hipotekach. Może to być działanie tym bardziej zaskakujące, że prognozy gospodarcze nie uległy w ostatnich miesiącach poprawie, jest wręcz odwrotnie. Na dodatek z ostatniego raportu Narodowego Banku Polskiego na temat sytuacji na rynku kredytowym wynikało, że przynajmniej cześć banków planuje zaostrzenie kryteriów przyznawania pożyczek w czwartym kwartale br. Tymczasem trudno zwiększyć sprzedaż jednocześnie zacieśniając politykę kredytową. A jeszcze trudniej osiągnąć taki efekt obierając za cel klientów, którzy potrzebują kredytu na sfinansowanie świąt.

Zobacz także: Pożyczka z dopłatą dla studenta

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Atos

Międzynarodowy lider w branży usług informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK