| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Kredyt hipoteczny – wskazówki

Kredyt hipoteczny – wskazówki

Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Banki dokładnie weryfikują potencjalnych kredytobiorców opierając się o dane z Biura Informacji Kredytowej. Nie daj się zaskoczyć i sprawdź, co najczęściej jest brane pod uwagę przy udzielaniu kredytu.

Żeby szybko wziąć kredy hipoteczny trzeba zwrócić uwagę na wiele detali. Głównym czynnikiem decydującym o wysokości przyznanego kredytu jest wysokość zarobków. Oprócz tego pod uwagę są takie rzeczy jak: staż pracy, forma zatrudnienia, zarobki współmałżonka, ilość osób w rodzinie, posiadany majątek, miesięczne wydatki oraz spłacone i posiadane zobowiązania (kredyty i pożyczki). Wszystkie te informacje są dostarczane z Biura Informacji Kredytowej. Zanim złożymy wniosek o kredyt warto wcześniej sprawdzić swoją zdolność kredytową. Możemy ją wstępnie określić za pomocą specjalnych kalkulatorów znajdujących się na stronach internetowych poszczególnych banków, rozmowy z pracownikami banków oraz z doradcami finansowymi.

Kredyt hipoteczny a Internet

Należy pamiętać, że wszystko, co powie pożyczkobiorca może być zweryfikowane za pomocą wyszukiwarki internetowej. W trakcie rozmowy z przedstawicielem banku, każda nasza odpowiedź może mieć duże znaczenie w ocenie scoringowej. Systemy scoringowe mają za zadanie ułatwić i usprawnić weryfikowanie kredytobiorców. Osoby z lepszym wynikiem mają większą szansę na przyznanie kredytu.

Ogromny wpływ na ocenę ma nasza historia kredytowa, która jest weryfikowana w Biurze Informacji Kredytowej. Wywiązanie się z wcześniej zaciągniętych kredytów może mieć kluczowe znaczenie. Jest to jeden z ważnych czynników, ale są też takie aspekty, które wydają się być mało istotne np. udzielenie kredytu singlowi może wiązać się z ryzykiem nieregularnego spłacania rat w przeciwieństwie; mniejsze ryzyko występuje w przypadku małżeństw.

Zobacz także: Rata kredytu hipotecznego – z czego się składa?

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Żeby zwiększyć zdolność kredytową warto zastanowić się nad kredytem rodzinnym. Wystarczy tylko zaciągnąć kredyt z osobą, która spełnia wymagania związane z dochodami, nie musi być nawet spokrewniona z kredytobiorcą. Dzięki temu możemy zdobyć wyższą kwotę kredytu.
Dzięki dołączeniu dodatkowej osoby do wniosku podnosimy naszą zdolność kredytową, ale także upoważniamy naszych współkredytobiorców do odpowiedzialności za terminową spłatę rat. W przypadku kredytu zaciąganego przez młodego człowieka z rodzicami, istotną informacją dla banku będzie wiek i dochód rodziców. Gdy mają 50 lat, dziecko może wziąć kredyt maksymalnie na 25 lat. Im krótszy okres spłaty, tym kwota miesięcznych rat będzie wyższa.

reklama

Data publikacji:

Ekspert:

Paulina Kozak

Redaktor

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kredyt hipoteczny. Fot. Fotolia
Kredyt hipoteczny. Fot. Fotolia

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

PRACUJ W UNII

wszystko o pracy w Unii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »