| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Kredyt hipoteczny – wskazówki

Kredyt hipoteczny – wskazówki

Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Banki dokładnie weryfikują potencjalnych kredytobiorców opierając się o dane z Biura Informacji Kredytowej. Nie daj się zaskoczyć i sprawdź, co najczęściej jest brane pod uwagę przy udzielaniu kredytu.

Warto wiedzieć o tym, że gdy główny kredytobiorca będzie w stanie udokumentować wyższe dochody, może wówczas renegocjować umowę z bankiem i wyłączyć z niej współkredytobiorców. Bank przekalkuluje zdolność kredytową. Dodatkowo możemy wynegocjować wydłużenie okresu spłaty pożyczki i obniżenie comiesięcznych rat. Jednak wydłużenie okresu spłaty wydłuża również czas spłaty odsetek, więc tak naprawdę oddajemy bankowi więcej. Natomiast w przypadku udokumentowanych kłopotów finansowych możemy wnieść o dodanie kolejnego kredytobiorcy do naszej umowy. Może to nastąpić w trakcie trwania kredytu, jednak bank dokładnie weryfikuje takie wnioski.

Zobacz także: Jak poprawić zdolność kredytową?

Dopłaty – możliwość zmniejszenia rat

Program „Rodzina na Swoim” pomaga młodym małżeństwom oraz osobom samotnie wychowującym dzieci w zmniejszeniu kosztów związanych ze spłatą kredytu hipotecznego. Dopłaty ze Skarbu Państwa dotyczą pierwszych 8 lat spłaty kredytu. Wynoszą do 50% wysokości odsetek. Kwota mieszkania, na które się decydujemy musi zmieścić się w limicie przyjętym dla danego miasta i województwa.

Przy udzielaniu kredytów brane są pod uwagę różne czynniki. Jednak odpowiednie przygotowanie i wcześniejsze rozeznanie ułatwią nam przeprawę przez bankowe procedury.

Zobacz także: Czego nie wiemy o kredycie hipotecznym?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK