| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Singiel w „Rodzinie na Swoim” – gdzie po kredyt?

Singiel w „Rodzinie na Swoim” – gdzie po kredyt?

Ile musi zarabiać singiel, żeby dostać kredyt w „Rodzinie na Swoim”? W którym banku singiel może liczyć na najkorzystniejszy kredyt?

Jeśli chodzi o warunki cenowe – pod względem marży najlepiej prezentują się oferty Nordei, BGŻ i BNP Paribas Polska – banki te pobierają marżę niższą niż 1 p.p., ale uwaga, bo w BNP po pięciu latach marża rośnie do 1,29 p.p. Najwyższe marże dochodzą do 2 p.p. (BPS i BZ WBK, przy czym w tym drugim banku po ośmiu latach, gdy ustaną rządowe dopłaty, marża wzrośnie do 2,5 p.p.), a średnia to 1,35 p.p. Kredytu bez prowizji udzielają BGŻ, Pocztowy, Pekao, PKO BP, Millennium, Pekao Bank Hipoteczny, BNP Paribas i BZ WBK.

Ale przy porównywaniu ofert nie zapominajmy o sprzedaży wiązanej – banki często prezentują atrakcyjne parametry kredytów, ale żeby je otrzymać, trzeba nabyć kilka innych produktów. I tak np. W PKO BP kredyt bez prowizji z marżą 1,29 p.p. otrzymają tylko ci, którzy dodatkowo wezmą kartę kredytową i program oszczędnościowy Niższa Rata oraz wykupią ubezpieczenie od utraty pracy. Bank BPH z kolei wymaga ROR, przelewania na niego wynagrodzenia i przystąpienia do programu regularnego oszczędzania. Oferuje w zamian marżę na poziomie 1,3 p.p. Mniej restrykcyjny jest Bank Millennium, gdzie do marży 1,39 p.p. wystarczy mieć rachunek i kartę debetową z obrotem co najmniej 500 zł miesięcznie.

Zobacz także: Kredyt hipoteczny tylko w złotówce

Zróżnicowanie ofert w bankach to dobra wiadomość dla klientów. Szukający wysokiego kredytu powinni wybrać spośród tych banków, które najbardziej liberalnie podchodzą do zdolności kredytowej. Dla siebie znajdą też coś ci bez gotówki – wkład własny nie jest wymagany w każdej instytucji. Ci dysponujący gotówką i spełniający pozostałe warunki banków powinni po prostu wybrać najtańszą ofertę.

Jeśli chodzi o same zasady udzielania kredytów RnS, warto przypomnieć, że w przypadku singli powierzchnia kupowanego mieszkania nie może przekroczyć 50 mkw., a dopłatą objęte będzie tylko 30 mkw. (odpowiednio 75 mkw. i 50 mkw. dla małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci kupujących mieszkanie i 140 mkw./70 mkw. dla kupujących dom). Istotną różnicą jest jednak, że w przypadku singla nabywane mieszkanie musi być jego pierwszą nieruchomością mieszkalną. W przeciwieństwie do dotychczasowych beneficjentów, w przypadku których znaczenie miał tylko fakt, by nie być właścielem nieruchomości w chwili zaciągania kredytu.

Zobacz także: Rekord „Rodziny na Swoim” w 2011 r.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kredyt dla singla. Fot. Fotolia
Kredyt dla singla. Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Foryś

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK