| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Kredyt odnawialny – bezpieczne pieniądze czy pułapka kredytowa?

Kredyt odnawialny – bezpieczne pieniądze czy pułapka kredytowa?

Kredyt odnawialny (kredyt w koncie, kredyt rewolwingowy) to kredyt związany z rachunkiem oszczędnościowym, traktowany jako jedna z usług dostępnych w pakiecie z kontem bankowym. Czy kredyt odnawialny rzeczywiście jest szansą na szybką i bezpieczną gotówkę?

Aby móc starać się o kredyt odnawialny, klient musi mieć stałe wpływy na konto. Bank nie wymaga podania celu, na który wykorzystamy udostępnione środki. Określa jednak górny limit, którego nie powinniśmy przekraczać. Często limit ten można zwiększyć, przenosząc konto i jego historię do innego banku. Im dłuższa historia, tym zaufanie banku do klienta jest większe. Zazwyczaj kredyt odnawialny przyznaje się na rok. Kwota możliwej pożyczki to przeważnie sześciokrotność uzyskiwanych dochodów.

Zobacz także: Kredyt-chwilówka: nie wpadnij w spiralę zadłużenia!

Cechą tego typu kredytu jest jego odnawialność – pieniądze przyznane przez bank można wykorzystać wielokrotnie. Po spłaceniu wydanych środków kredyt odnawia się aż do czasu zamknięcia pożyczki i całkowitego uregulowania długu.

Ze względu na to, że kredyt jest spłacany regularnie z wpływów na konto, jego oprocentowanie jest niższe niż w przypadku tradycyjnych kredytów gotówkowych. Bank nalicza odsetki od wykorzystanych środków. Po każdym wpływie na rachunek dług zmniejsza się i odsetki naliczane są od nowa, od mniejszej kwoty.

Zobacz także: Możesz mieć problemy z kredytem przed świętami

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK