| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Polacy nie boją się kredytów w euro

Polacy nie boją się kredytów w euro

Polacy nie boją się kredytów w euro i mimo większego ryzyka często wybierają zadłużenie w europejskiej walucie. Dlaczego kredyt w euro może być korzystniejszy niż kredyt złotowy?

Część Polaków, mimo trwających zawirowań gospodarczych, nadal decyduje się na zobowiązania hipoteczne w walutach obcych, które najczęściej są korzystniejsze niż te w złotym.

Zobacz także: Co z kredytami hipotecznymi w 2012 roku?

Poniżej przedstawiono porównanie warunków oferty najatrakcyjniejszego kredytu hipotecznego w euro dla rodziny 2+2 w czerwcu, sierpniu oraz w listopadzie bieżącego roku. Dla potrzeb analizy przyjęto, że czteroosobowe gospodarstwo domowe chce kupić mieszkanie o wartości 375 tys. zł i w tym celu zaciąga 30-letni kredyt na 300 tys. zł z wkładem własnym na poziomie 20%. Wysokość miesięcznego dochodu została określona jako dwukrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw wg GUS. Do analizy w listopadzie posłużył dochód netto za wrzesień, który wyniósł 5 123,34 zł.

Co ciekawe, dla przyjętych założeń od sierpnia do listopada poziom najatrakcyjniejszych rat kredytów hipotecznych dostępnych na rynku uległ obniżce o 36 zł. W dalszym ciągu pozostają one wyższe niż w czerwcu. Jednak w tym miejscu należy podkreślić, że uzyskanie raty takiej wysokości w listopadzie wiązało się z koniecznością skorzystania z innych produktów banku.

Zobacz także: Banki udzieliły mniej kredytów hipotecznych w obcej walucie

W chwili obecnej instytucje finansowe na szeroką skalę stosują już zasady tzw. cross sellingu. Oznacza to, że aby otrzymać atrakcyjne warunki kredytu, trzeba liczyć się z wymogiem założenia konta, korzystania z karty debetowej oraz wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia od utraty pracy.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Polacy nie boją się kredytów w euro i mimo większego ryzyka często wybierają zadłużenie w europejskiej walucie. Fot. Fotolia
Polacy nie boją się kredytów w euro i mimo większego ryzyka często wybierają zadłużenie w europejskiej walucie. Fot. Fotolia

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK