| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Studencie, spiesz się z kredytem!

Studencie, spiesz się z kredytem!

Studencie, spiesz się z kredytem! Wnioski o kredyt studencki na rok 2011/12 można składać do 15. listopada br. Ci studenci, którzy już pobierają kredyt, do 31. października br. muszą dostarczyć do banku zaświadczenie o kontynuowaniu nauki.

Czym jest kredyt studencki?

Kredyt studencki – forma preferencyjnego kredytu – funkcjonuje od 1998 r. To najniżej oprocentowany kredyt na rynku (1,88%). Jego istotą jest pomoc najbiedniejszym studentom w dostępie do szkolnictwa wyższego. Z drugiej strony, tego typu instrument finansowy można potraktować jako pierwszą inwestycję.

Osoby uprawione do uzyskania kredytu studenckiego to studenci prywatnych i publicznych uczelni, którzy rozpoczęli naukę przed 25. rokiem życia, oraz doktoranci. W przypadku studiów niejednolitych podpisuje się osobną umowę do każdego ukończonego etapu studiów.

Zobacz także: Studencie, w tym roku trudniej o stypendium!

Kredyt studencki udzielany jest na 6 lat. Miesięczna transza wynosi 600 zł. Wypłacana przez 10 miesięcy w roku przez 6 lat studiów daje łącznie kwotę 36 000 zł. Po zakończeniu studiów student może ubiegać się o przedłużenie okresu spłaty o 4 lata pod warunkiem, że będzie kontynuował naukę na studiach podyplomowych.

Wypłata kredytu zostaje wstrzymana w przypadku, kiedy student jest na urlopie dziekańskim lub zalicza ponownie rok. Bank wznowi wypłatę w kolejnym roku akademickim. 

Aby uzyskać kredyt, trzeba udokumentować w banku wysokość dochodu w rodzinie na osobę (w ubiegłym roku akademickim wynosił on 2100 zł).

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kredyt studencki funkcjonuje w Polsce od 1998 r. Fot. Fotolia
Kredyt studencki funkcjonuje w Polsce od 1998 r. Fot. Fotolia

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń518.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »