| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Raty kredytów w złotych nie wzrosną

Raty kredytów w złotych nie wzrosną

Raty kredytów w złotych nie wzrosną – taka jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która pozostawiła stopę referencyjną WIBOR na poziomie 4,5%. To dobra informacja dla kredytobiorców, którzy mają kredyt hipoteczny w złotówkach.

Spełniły się ogólne przewidywania rynku, w tym także prognozy Domu Kredytowego Notus, o utrzymaniu poziomu stopy referencyjnej WIBOR. Dla wszystkich osób zadłużonych w polskiej walucie oznacza to, że miesięczne raty kredytów w najbliższych tygodniach pozostaną stabilne, w dotychczasowej wysokości.

Zobacz także: Korzystne informacje dla kredytobiorców z kredytami euro

W ciągu ostatnich 12 miesięcy stawka WIBOR dla terminu trzymiesięcznego wzrosła o 0,91 punktu procentowego, z poziomu 3,81 procent do obowiązującego aktualnie poziomu 4,72. W przypadku kredytu w wysokości 250 tysięcy złotych, zaciągniętego na 30 lat, oznaczało to wzrost miesięcznej raty o około 150 złotych na przestrzeni roku. W związku z faktem, że oprocentowanie kredytu każdy bank aktualizuje z reguły co 3 lub 6 miesięcy, oznacza to, że każdy z kredytobiorców odczuł już z pewnością wzrost stopy referencyjnej WIBOR i w konsekwencji – raty kredytowej. Jednak po ostatniej decyzji RPP o utrzymaniu wysokości stóp procentowych, klienci zadłużeni w złotych nie powinni oczekiwać dalszego wzrostu rat kredytowych, jakiego doświadczali w ostatnich miesiącach.

Zobacz także: Kredyt w euro mniej opłacalny

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Raty kredytów w złotych nie wzrosną – taka jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej.
Raty kredytów w złotych nie wzrosną – taka jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »