| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Obniżka stóp procentowych a raty kredytu we franku

Obniżka stóp procentowych a raty kredytu we franku

Obniżka stóp procentowych nie przyniesie niższych rat kredytu we wszystkich bankach. Zmniejszenie rat kredytu we franku zależy od tego, jak często banki aktualizują oprocentowanie.

Zupełnie odmienną strategię mają BNP Paribas Bank, BPH, Alior, Polbank, Kredyt Bank, Nordea, Pekao Bank Hipoteczny, PKO BP, BZ WBK, BOŚ, ING Bank Śląski i DnB Nord. Aktualizacja następuje co trzy lub sześć miesięcy od dnia wypłaty kredytu, każdy klient ma więc inną stawkę bazową. Jeśli zadłużaliśmy się we wrześniu, grudniu, marcu lub czerwcu, to niższą ratę zapłacimy już we wrześniu.

Jeszcze inaczej do stóp procentowych podchodzi Deutsche Bank PBC. Standardowo w banku tym rata wyrażona we franku jest przez cały okres życia kredytu taka sama, przy spadku stóp skraca się okres kredytowania, co obniża całkowity koszt kredytu.

Zobacz także: Kredyt we frankach – co trzeba o nim wiedzieć?

Bez względu na jej termin obniżka oprocentowania jest dobrą wiadomością dla kredytobiorców. Nie tylko bowiem obniża ratę, ale i zmniejsza odsetki, które płacimy bankowi. Pamiętajmy jednak, że w przypadku kredytu walutowego oprocentowanie jest jednym z dwóch czynników decydujących o wysokości raty. Jeśli kurs franka będzie rosnąć tak jak na przełomie lipca i sierpnia, to zmiana oprocentowania o 10 czy 20 punktów bazowych nie zda się na nic.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Obniżka stóp procentowych nie przyniesie niższych rat kredytu we wszystkich bankach.
Obniżka stóp procentowych nie przyniesie niższych rat kredytu we wszystkich bankach.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK