| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Kredyt mieszkaniowy czy pożyczka hipoteczna – co jest korzystniejsze?

Kredyt mieszkaniowy czy pożyczka hipoteczna – co jest korzystniejsze?

Kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna to dwa różne kredyty bankowe. Która z form finansowania jest korzystniejsza? Przeczytaj, czym różni się pożyczka od kredytu hipotecznego.

– Pożyczka i kredyt hipoteczny, te nazwy używane są czasem wymiennie, a znaczą przecież coś zupełnie różnego – mówi Paweł Słowiakowski z eBroker.pl

W przypadku pożyczki hipotecznej mamy do czynienia z bardzo indywidualną ofertą, ponieważ żeby otrzymać pieniądze, zastawiamy nieruchomość, której jesteśmy właścicielami. Ale dzięki temu mamy dużo większą swobodę w przeznaczeniu tych środków niż w przypadku hipotek, gdzie kredyt musimy wykorzystać zgodnie z zamiarem określonym we wniosku kredytowym.

Zobacz także: Jak wybrać najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Podobieństwa i różnice

1. Koszt pożyczki hipotecznej jest niższy niż większości kredytów hipotecznych wynika to z tego,że bank zabezpiecza się na już istniejącej nieruchomości, którą zastawiamy. W przypadku kłopotów ze spłatą takiej pożyczki, możemy stracić tę nieruchomość, o czym warto pamiętać.

2. Oprocentowanie pożyczek hipotecznych jest niższe, ale rata nie jest dużo niższa niż w przypadku kredytu, bo krótszy jest też okres, na który jest udzielana (zazwyczaj na 20 lat, podczas gdy niektóre kredyty hipoteczne możemy dzisiaj zaciągnąć nawet na 40 lat, obniżając tym samym ratę).

3. Kluczem do oferty pożyczki jest akt własności nieruchomości. Jeśli takiej nie posiadamy, nie mamy wyboru. Wówczas warto wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego. 

Zobacz także:  Czy dostęp do kredytowania zmniejsza się?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Pożyczka i kredyt hipoteczny – te nazwy używane są czasem wymiennie, mimo że oznaczają coś innego.
Pożyczka i kredyt hipoteczny – te nazwy używane są czasem wymiennie, mimo że oznaczają coś innego.

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK