| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Na jaki cel można otrzymać kredyt hipoteczny?

Na jaki cel można otrzymać kredyt hipoteczny?

Kredyt na mieszkanie należy do grupy zadłużeń przyznawanych po spełnieniu określonych wymagań. Dzięki takiemu kredytowi możemy nie tylko kupić mieszkanie. W ramach kredytu hipotecznego można także uzyskać środki na remont lub wykończenie nieruchomości.


Na co można wziąć kredyt hipoteczny?

Ceny mieszkań w ostatnim czasie bardzo poszły w górę. Dzieje się tak z wielu przyczyn. Pomimo dążeń do obniżenia cen za metr kwadratowy, kupując mieszkanie, wciąż musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych. Często kredyt hipoteczny jest jedyną możliwością na zakup własnego mieszkania. Należy on do szczególnej grupy kredytów, których otrzymanie zależy również od określenia konkretnego przeznaczenia pożyczonych pieniędzy. Najczęściej jest to zapożyczenie na zakup nieruchomości, z równoczesnym wpisaniem banku w hipotekę. Taki wpis widnieje w księgach wieczystych do czasu, aż kredytobiorca finalnie spłaci pożyczkę. Kredyt hipoteczny możemy także zaciągnąć, by kupić działkę budowlaną lub dom. To także rozwiązanie dla tych, którzy chcą wykupić mieszkanie ze spółdzielni lub planują rozbudowę nieruchomości. Z kredytu hipotecznego można również pokryć spłatę innego kredytu mieszkaniowego.

Zobacz także: Kredyt hipoteczny – vademecum

Deweloper a kredyt

Powstające nowe osiedla deweloperskie także są budowane z funduszy kredytowych. Agencje zadają sobie wiele trudu, chcąc pożyczyć niebotyczne sumy na budowę wielkich, wielorodzinnych domów. W związku ze zmianą zasad udzielania kredytów, kredyty deweloperskie mają być stopniowo ograniczane. Małe, niepewne agencje deweloperskie mogą nie utrzymać się na rynku. To jednak dobra informacja dla klientów. Pewni deweloperzy wciąż będą musieli podnosić standardy obsługi.

Kredyt na dodatkowe opłaty

Coraz więcej banków zgadza się, aby ze środków finansowych można było opłacać opłaty towarzyszące zakupowi mieszkania. Dzięki takiej polityce kredytobiorca nie musi dokładać do aktu notarialnego.

Zobacz także: Kredyt walutowy a kredyt złotówkowy

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Kredyt na mieszkanie należy do grupy zadłużeń przyznawanych po spełnieniu określonych wymagań. Fot. Fotolia
Kredyt na mieszkanie należy do grupy zadłużeń przyznawanych po spełnieniu określonych wymagań. Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK