| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Na czym polegają noworoczne promocje kredytów hipotecznych?

Na czym polegają noworoczne promocje kredytów hipotecznych?

Nowy Rok sprzyja promocjom nie tylko na rynku nieruchomości. Banki dostosowują ofertę kredytów hipotecznych tak, żeby przyciągnąć jak najwięcej klientów. Nie dajmy się oszukać promocjom kredytowym.

Czy to się opłaca?

Wraz ze zbliżającym się końcem roku można zauważyć wzmożoną aktywność na rynku kredytów hipotecznych. Banki prześcigają się w stworzeniu oferty zachęcającej do skorzystania z ich usług. Nie dajmy się na to nabrać. Dopiero po dokładnym zapoznaniu się z regulaminem kredytu zauważymy, że wiele atrakcyjnych elementów jest nadmuchanym kłamstwem. Jesteśmy zewsząd kuszeni obietnicą realnych oszczędności płynących z taniego kredytu. Ci, którzy myślą perspektywicznie, powinni mieć świadomość, że jest zupełnie odwrotnie. Po krótkim czasie upojenia miłym dla kieszeni kredytem dowiadujemy się nagle o wielu ukrytych opłatach. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby ze zrozumieniem czytać każdy dokument, który mamy podpisać.

Zobacz także: „Rodzina na Swoim”: stare zasady dofinansowania do 30 sierpnia

Żądania banku

Wiele banków przeprowadza promocje noworoczne, na podobnych zasadach. 

- określona jest minimalna kwota, na którą trzeba zaciągnąć kredyt. Często progiem promocji jest 100 tys. złotych

- zdarza się, że promocje kredytowe dostępne są tylko dla długoletnich klientów banku. Poczucie wyjątkowości popycha kredytobiorcę do podjęcia decyzji o złożeniu wniosku

- atrakcyjna oferta kredytowa jest często pułapką. Złapany klient zmuszony jest ponieść dodatkowe koszty, by utrzymać warunki zadłużenia na poziomie równym do tego z czasów promocji. W zamian za zniesienie prowizji za swoje usługi lub obniżenie marży bank może od nas wymagać zawiązania głębszej relacji.

- cross-selling: dostaniemy kredyt, gdy zdecydujemy się na założenie osobistego konta i karty kredytowej w danym banku. Często stawianym warunkiem jest przeniesienie pensji na nowo otwarty rachunek.

- obowiązek dokonywania minimum kilku transakcji bezgotówkowych w trakcie miesiąca.

Zobacz także: Czym jest spread?

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Banki dostosowują ofertę kredytów hipotecznych tak, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów.
Banki dostosowują ofertę kredytów hipotecznych tak, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK