| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Kredyty i pożyczki > Jak złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy?

Jak złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy?

Złożenie wniosku kredytowego jest pierwszym, konkretnym krokiem w celu uzyskania kredytu na zakup mieszkania. Wniosek kredytowy można złożyć do kilku banków, zarówno osobiście, jak i przez internet.

Złóż wniosek przez internet

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na konkretne mieszkanie ani nie jesteś pewien wysokości kredytu, możesz złożyć krótki wniosek przez internet. Możesz uczynić to choćby w celu zorientowania się, na jaki kredyt cię stać. Wniosek przez internet możesz także złożyć, gdy już wiesz co i za ile kupujesz. Wówczas skontaktuje się z tobą doradca kredytowy i umówi na spotkanie.

Wniosek możesz oczywiście złożyć w sposób tradycyjny, czyli udać się do banku. Nie musisz ograniczać się tylko do jednej instytucji. Wybierz wszystkie te, które wydają ci się odpowiednie. W późniejszym czasie może się okazać, że bank, w którym chciałeś zaciągnąć kredyt, bardzo nisko ocenił twoją zdolność kredytową i trzeba szukać innego.

Zobacz także: Niezbędne dokumenty do zaciągnięcia kredytu

Formalny wniosek

Formalny wniosek o kredyt, czyli taki, który składasz już po zawarciu umowy przedwstępnej z deweloperem, będzie rozpatrywany już przez bank pod kątem udzielenia (bądź nie) kredytu. Wniosek nie jest zobowiązujący, możesz go wycofać. Podobnie jak w przypadku wniosków nieformalnych, które miały ci pomóc wybrać banki oferujące kredyt na najbardziej korzystnych warunkach, tak i tutaj możesz złożyć wniosek do więcej niż jednego banku.

Pamiętaj o dokumentach

Każdy bank ma nieco inny katalog wymaganych dokumentów. Należy je dołączyć do wniosku. Jest on następnie badany przez analityka kredytowego, co trwa na ogół do 3 tygodni. Bardzo często koniecznym elementem podejmowania decyzji kredytowej przez banki jest wycena mieszkania przez rzeczoznawcę. Aktualnie coraz częściej banki biorą ten obowiązek na siebie, nawet ponosząc koszty.

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wniosek kredytowy można złożyć do kilku banków jednocześnie.
Wniosek kredytowy można złożyć do kilku banków jednocześnie.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marta Chechelska-Dziepak

Rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, mediator sądowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »