| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Wyprawka szkolna 2014/2105 - Koszty

Wyprawka szkolna 2014/2105 - Koszty

Zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory wydatek. Szykując wyprawkę musimy kupić: podręczniki, zeszyty, plecak, worek na buty i całą masę innych rzeczy. Ile to wszystko kosztuje? Jaki budżeto powinniśmy przeznaczyć na wyprawkę szkolną dla dziecka? Zobacz jakie to koszty!

Wyposażenie dziecka w książki i niezbędne akcesoria przed nowym rokiem szkolnym to dla rodziców spore wyzwanie finansowe i logistyczne. W skład szkolnej wyprawki wchodzą między innymi: zeszyty, piórnik, ołówki, długopisy, flamastry, śniadaniówka, bidon czy worek na buty. Średni koszt nabycia plecaka wyposażonego w niezbędne przybory szkolne wynosił w lipcu ok. 264 zł, z czego większą część ceny stanowiła wartość tornistra lub plecaka. Natomiast cena kompletu podręczników i zeszytów ćwiczeń w zależności od klasy i rodzaju szkoły (klasy 1-3; 4-6; gimnazjum), plasuje się w przedziale od 250 do około 520 zł.

W tym roku ponownie udostępniliśmy naszym klientom wyszukiwarkę zawierającą listy podręczników zebrane z 40 tys. polskich klas. Wystarczy wskazać swoje województwo, miasto, szkołę, a następnie konkretną klasę. System zaprezentuje wybrany przez dyrekcję szkoły zestaw książek dla naszego dzieckamówi Anna Bibik, kierownik projektu podręczniki w Merlin.pl, jednym z największych sklepów internetowych. – Jeśli dana pozycja z listy jest już w posiadaniu kupującego, wystarczy odznaczyć ją z listy zakupów.

Zobacz: Wyprawka szkolna

Sezon podręcznikowy w e-handlu rozpoczyna się już w czerwcu i trwa nawet do połowy września. Jednak szczyt zakupów przypada tradycyjnie na sierpień, w szczególności na jego drugą połowę. W tym okresie wzrasta nie tylko liczba transakcji związanych z książkami i zeszytami ćwiczeń, ale również w kategorii artykułów papierniczych. Według danych Merlin.pl, sprzedaż zeszytów, bloków rysunkowych czy piórników w sierpniu 2013 roku wzrosła ponad czterokrotnie w stosunku do zainteresowania zakupem tej części wyprawki w czerwcu.

Statystki Merlin.pl z 2013 roku pokazują również, że podręcznikowe zakupy online w ubiegłym roku cieszyły się największą popularnością w woj. mazowieckim - do kupujących z tego regionu Polski wysyłano co trzeci pakiet podręczników i ćwiczeń. Na kolejnych pozycjach znaleźli się klienci z woj. wielkopolskiego oraz pomorskiego, gdzie trafiał co dziesiąty zakup szkolnych akcesoriów i książek. Wyprawkę szkolną w sieci częściej kompletują mamy, niż ojcowie - w ubiegłym roku, wśród klientów, którzy w ten sposób kupowali podręczniki czy artykuły papiernicze dla swojego dziecka, aż 65 % stanowiły kobiety.

Anna Bibik ze sklepu Merlin.pl radzi, by nie czekać z zakupami do ostatniej chwili. - Jeżeli tylko znamy listę podręczników wyznaczoną przez placówkę dydaktyczną warto już teraz rozpocząć kompletowanie wyprawki. Dzięki temu uda się uniknąć stresujących sytuacji związanych z ewentualnym brakiem wybranych produktów czy pozycji książkowych dodaje.

Warto pamiętać, że ceny podręczników w sieci są z reguły niższe niż w handlu tradycyjnym. Dodatkowo sklepy internetowe często oferują klientom bezpłatną dostawę, np. w Merlin.pl kupujący mają możliwość zamawiania produktów z opcją darmowego odbioru w 150 stacjonarnych punktach e-sklepu na terenie całego kraju, a przy zamówieniu przekraczającym 150 zł mogą liczyć na darmową dostawę.

Zobacz także:  Tani dentysta – Warszawa, Poznań, Wrocław

Zobacz także: Sytuacja jabłek na polskim rynku – jeść, czy nie?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Szwarc-Ślaski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »