| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Jakie będą finanse Polaków w 2014 roku

Jakie będą finanse Polaków w 2014 roku

Polacy optymistycznie oceniają swoje finanse w 2014 roku. A wszystko dzięki poprawiającej się sytuacji gospodarczej i rosnących ambicjach naszych rodaków. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak uporządkować wiosenny budżet na wiosnę, by zredukować zbędne wydatki i zwiększyć szanse na realizację marzeń.

W ofercie banków znaleźć można wiele lokat czy rachunków oszczędnościowych o atrakcyjnym oprocentowaniu. Niestety najlepsze z nich zwykle są dostępne tylko do nowych klientów. – Takie promocyjne oferty mogą przynieść wymierne korzyści, jeśli mądrze dobierzemy je do naszych potrzeb. Dlatego przy ich wyborze warto skonsultować się z doradcą finansowym, który ma dostęp do szerokiej gamy produktów i potrafi wskazać te najlepiej dopasowane do naszych możliwości radzi Jarosław Sadowski, Expander, ZFDF.

Krok 4: Bankowość mobilna

Instytucje finansowe prześcigają się we wprowadzaniu rozwiązań ułatwiających szybki i wygodny dostęp do pieniędzy. – Nowe rozwiązania technologiczne bardzo przyśpieszają proces korzystania z produktów finansowych mówi Andrzej Wojda, Aspiro, ZFDF.

Obecnie możemy opłacać rachunki, robić przelewy, zakładać lokaty czy konta, a nawet brać pożyczki za pomocą telefonu czy tabletu. Dla osób, które nie mają czasu na odwiedzanie tradycyjnych placówek jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Może ograniczyć część kosztów związanych np. z operacjami dokonywanymi u kasjera czy nakładanymi prowizjami.

Krok 5: Postaw sobie finansowe cele

Porządkując domowy budżet, warto określić oszczędnościowe cele. Może to być zebranie funduszy na remont, wakacyjny wyjazd, czy po prostu oszczędzanie na tzw. czarną godzinę. Postawienie sobie konkretnego celu pozwala skuteczniej realizować zamierzenia.

Im szybciej zaczniemy oszczędzać, tym łatwiej będzie nam zebrać potrzebny kapitał. Dokładnie zaplanowane odkładanie pieniędzy powoduje także zmniejszenie ponoszonych przez nas wyrzeczeń i ograniczeń wydatków stwierdza Andrzej Wojda, Aspiro, ZFDF.

Rozwiązań ułatwiających oszczędzanie w ofercie banków jest obecnie bardzo wiele. Najważniejsza jest jednak sama chęć do gromadzenia pieniędzy i rozpoczęcie tego procesu.

Kroki do dobrej kondycji portfela

Krok 1: Przeanalizuj swoje wydatki i dochody. Sprawdź, ile pieniędzy pozostaje Ci po potrąceniu wszystkich należności

Krok 2: Sprawdź warunki posiadanych kart kredytowych. Niekorzystne produkty zamień na lepiej dostosowane do Twoich potrzeb

Krok 3: Oceń opłacalność posiadanych produktów oszczędnościowych. Sprawdź, czy na rynku nie pojawiły się bardziej korzystne rozwiązania.

Krok 4: Bądź na bieżąco ze zmieniającą się ofertą banków. W przypadku potrzeby, zgłoś się po pomoc do profesjonalnego doradcy finansowego, który wskaże najbardziej opłacalne formy oszczędzania
i inwestowania kapitału.

Krok 5: Stawiaj sobie cele. Określ, na co chcesz przeznaczyć uzbierane oszczędności. W ten sposób łatwiej dojdziesz do potrzebnej kwoty.

Zobacz także:  Płaca minimalna w 2014 roku

Zobacz także:  Leki refundowane w 2014 roku

Zobacz także:  Jak oszczędzać w nowym roku?

Źródło: ZFDF

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kadromierz

Nowoczesne rozwiązanie do organizacji i kontroli czasu pracy personelu dla małych i średnich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK