| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Na co zwracać uwagę wybierając biuro maklerskie?

Na co zwracać uwagę wybierając biuro maklerskie?

Ludzie coraz częściej decydują się na inwestowanie w akcje. Aby sprawnie inwestować, musimy zacząć swoją przygodę od wyboru biura maklerskiego. W Polsce działa ponad czterdzieści biur maklerskich, a często tworzy się tego typu biura przy większych bankach, co powoduje, że mamy do nich dostęp nawet w niewielkich miejscowościach w całym kraju. Na co zwracać uwagę wybierając biuro maklerskie?

Biura maklerskie – opłaty

W związku z tym, że opłaty związane z korzystaniem z tego typu biur są zróżnicowane, zanim zdecydujemy się na jedno z biur, sprawdźmy gdzie otrzymamy najwięcej usług za najniższą cenę. Przeważnie samo otwarcie rachunku jest bezpłatne, zapłacimy jednak za jego sprawdzanie i obsługi opłat. Tak naprawdę wysokość opłat miesięcznych zależy głównie od zakresu prac biura maklerskiego i może wynosić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Za najniższą cenę otrzymamy możliwość przekazywania poszczególnych zleceń i typowe informacje związane z prowadzeniem rachunku. Za większą opłatę biuro pozwoli nam na dostęp do porad profesjonalnych maklerów i doradców zajmujących się inwestycjami, w tym również do ich komentarzy na temat poszczególnych spółek i rekomendacji pozwalających na łatwiejszy wybór obszaru inwestycji. Najwięcej zapłacimy za dodatkowe możliwości podglądu i modyfikacji wykresów cen akcji i obligacji. Do stałych opłat należą opłaty za prowadzenie rachunku – do 100 zł miesięcznie i opłaty od transakcji giełdowych – do 0,5% wartości całego zlecenia.

Zobacz także:  Jak inwestować w akcje?

Zobacz także:  Jak inwestować w obligacje?

Zobacz także:  Postanowienia finansowe Polaków na 2014 rok

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

finanse, pieniądze Fot. Fotolia
finanse, pieniądze Fot. Fotolia

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »