| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Jak się zarejestrować w urzędzie pracy dla bezrobotnych?

Jak się zarejestrować w urzędzie pracy dla bezrobotnych?

Jeśli straciliśmy pracę, a zależy nam na jak najszybszym znalezieniu nowej, dobrym pomysłem jest zarejestrowanie się w urzędzie pracy. W urzędach pracy możemy znaleźć interesujące nas zatrudnienie, oferowane przez lokalne przedsiębiorstwo. W jaki sposób zarejestrować się w urzędzie pracy?

 Dokumenty niezbędne do rejestracji w urzędzie pracy

Do rejestracji w urzędzie pracy potrzebny nam będzie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), świadectwa szkolne i dyplomy oraz świadectwa dotychczasowej pracy. Należy również pamiętać o legitymacji ubezpieczeniowej. Jeśli posiadamy oświadczenie o stopniu niepełnosprawności, decyzję o przyznaniu renty, wyrok o rozwodzie lub dokumenty potwierdzające zatrudnienie za granicą, powinniśmy je także okazać w trakcie rejestracji. Jeżeli osoba starająca się o status bezrobotnego prowadziła wcześniej własną działalność gospodarczą, musi posiadać decyzję o wykreśleniu z działalności i zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o prawidłowym opłaceniu składek. Jeśli osoba ubiegająca się o status bezrobotnego dotychczas pracowała na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, to powinna posiadać zaświadczenie o wysokości wynagrodzenia, które stanowiło podstawę składkową, a także zaświadczenie o zatrudnieniu z wykazem określającym podstawę wymiaru składek na fundusz pracy i ubezpieczenie społeczne.

Zobacz także: Jak podreperować poświąteczny budżet?

Zobacz także: Ile można oszczędzić odkładając przez rok?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK