| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Budżet domowy > Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Wyjazdy zagraniczne typu Work and Travel już od kilku lat są bardzo popularne. W ubiegłym roku na wakacje do pracy w USA wyjechało z Polski ponad 10 tysięcy osób. Wiele osób rezygnuje z wakacji na rzecz pracy za granicą chcąc w te sposób zarobić „większe” pieniądze. Wyjazd do pracy za granicę wiąże się jednak z kosztami. Zobacz jak sfinansować wyjazd do pracy za granicę.

Według ekspertów ZFDF dobrym rozwiązaniem na sfinansowanie podróży może być również kredyt na karcie. W sytuacji, gdy udało nam się odłożyć wcześniej część kwoty warto zastanowić się nad ich ofertą. – Należy jednak pamiętać, że aby taki kredyt nie był drogi, konieczne jest terminowe spłacanie zadłużenia, co wymaga samodyscypliny i kontrolowania wydatków podczas pobytu zagranicznego. – tłumaczy Jarosław Sadowski, Expander, ZFDF.Po rozpoczęciu pracy na miejscu należy bowiem w pierwszej kolejności spłacić zadłużenie z karty, dzięki czemu nie zostaną naliczone żadne odsetki. Niestety, nawet dzień zwłoki może nas drogo kosztować. Oprocentowanie kart kredytowych jest często bardzo wysokie, a należności naliczane są od dnia dokonania płatności. W razie problemów ze spłatą warto skontaktować się z bankiem, z prośbą o rozłożenie długu na raty – dodaje ekspert.

Zobacz także: Skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Inwestycja w wyjazd

Zadłużanie się na wyjazd zagraniczny może budzić wątpliwości, jednak podróże związane z pracą, to doskonała inwestycja w przyszłość i w siebie. Mimo poniesionych kosztów i drobnych wyrzeczeń, z pewnością przyniesie liczne profity. Nie sposób ocenić wartości zdobytego doświadczenia, nawiązanych znajomości i zdobytych umiejętności, z których na pierwszy plan wysuwa się znajomość języka obcego.

Przebywanie przez parę miesięcy w innym kraju i realna potrzeba ciągłego komunikowania się w obcym języku, sprawia, że w naturalny sposób poznajemy nowe praktyczne zwroty, kolokwializmy oraz osłuchujemy się z poprawną wymową oraz akcentowaniem słów.tłumaczy Krzysztof Baran ekspert PONS, marki firmującej nową serię „Mów jak rodowity”

Nawet najlepsze kursy językowe nie dadzą nam takich korzyści, jak wyjazd zagraniczny. Praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy, to klucz do dalszej nauki. Prawdziwe sytuacje, rozmowy z „rodowitymi” pozwalają na mimowolne przyswajanie wiedzy. Mimo wszystko, perspektywa wyjazdu do obcego miejsca, gdzie skuteczna komunikacja uzależniona jest od wiedzy, którą posiadamy, może budzić niepokój. W podróż warto spakować więc niezbędne przewodniki i rozmówki, które pomogą pokonać nam barierę językową.

Jeśli studiujesz warto pomyśleć o zainwestowaniu w siebie podczas wakacji. Trudna sytuacja na rynku pracy oraz rosnące wymagania wobec kandydatów sprawiają, że sam dyplom przestaje wystarczać podczas poszukiwania wymarzonej pracy. Nieocenione staje się doświadczenie zawodowe, biegła znajomość języka obcego, a wyjazdy zagraniczne to inwestycja, która z pewnością zwróci się po zakończeniu studiów.

Źródło: Expander

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Hancewicz

prawnik, urzędnik, trener administracji publicznej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK