| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Wentylacja klimatyzacja > Czy warto zainwestować w rekuperację?

Czy warto zainwestować w rekuperację?

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na innowacyjności, energooszczędności, a przede wszystkim na ekologii. Rekuperacja pozwala zaoszczędzić energię, odzyskuje już zużyte ciepło oraz gwarantuje stały przepływ świeżego powietrza w budynku.

- Centralną częścią rekuperatora jest wymiennik ciepła. Jego działanie polega na przekazywaniu energii z jednego medium do innego. W przypadku rekuperatora dochodzi do przekazania energii cieplnej z powietrza wywiewanego z budynku do powietrza świeżego, nawiewanego do pomieszczeń – informują eksperci z firmy Rekuperatory.pl.

Świeże, chłodne powietrze zasysane jest poprzez czerpnię, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła centrali wentylacyjnej, ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku, a następnie nawiewane jest do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet. Identyczna ilość ciepłego, wilgotnego, zużytego powietrza usuwana jest z łazienek i kuchni. Powietrze zużyte, przechodząc przez wymiennik, oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz, nie mieszając się z nim. Cały proces przebiega praktycznie bezgłośnie (poziom głośności rekuperatora AERIS 550 LUXE VV wynosi od 39 dB (A) i z minimalnym zużyciem energii (od 13 W) – informują inżynierowie z firmy Rekuperatory.pl.

- rekuperacja obniża koszty ogrzewania domu
- gwarantuje świeże powietrze przez cały rok
- obniża poziom wilgoci, usuwa problem zaparowanych szyb
- ogranicza hałas z zewnątrz
- ogranicza pyły i alergeny
- zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni
- latem sami możemy regulować temperaturę nawiewanego powietrza (by-pass, wymiennik gruntowy)
- filtruje powietrze z uciążliwych zapachów takich jak dym tytoniowy i opary z kuchni
- usuwa problem przeciągów

Zobacz także: Czym są rekuperatory?

Zdaniem specjalistów od systemów rekuperacji decyzję o montażu najlepiej podjąć już w czasie projektowania domu

- Im szybciej, tym lepiej. Pozwoli to na znaczne oszczędności (rezygnacja np. z kominów do wentylacji grawitacyjnej, mniejsze koszty związane np. z przekuwaniem lub wierceniem otworów wiertnicą), a dzięki temu na znaczne obniżenie realnych kosztów inwestycji – radzi mgr inż. Mateusz Marciniak z firmy Rekuperatory.pl

Zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją sprawi, że nasz dom będzie ekologiczny i energooszczędny. To ekonomiczna i bezpieczna metoda, która gwarantuje zadowolenie.

Zobacz także: Czym jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna?

Źródło: materiały prasowe

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Rekuperacja pozwala zaoszczędzić energię, odzyskuje już zużyte ciepło oraz gwarantuje stały przepływ świeżego powietrza w budynku. Fot. materiały prasowe
Rekuperacja pozwala zaoszczędzić energię, odzyskuje już zużyte ciepło oraz gwarantuje stały przepływ świeżego powietrza w budynku. Fot. materiały prasowe

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Adwokat Agata Klima - Nowak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK