| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Wentylacja klimatyzacja > Wentylacja hybrydowa – co to takiego?

Wentylacja hybrydowa – co to takiego?


Wentylacja hybrydowa jest to połączenie wentylacji naturalnej (grawitacyjnej) z wentylacją mechaniczną. Ponadto wentylacja hybrydowa jest ekologiczna i tania w eksploatacji.

Wentylacja hybrydowa wspomaga wentylacje grawitacyjną. Należy pamiętać, że wentylacja naturalna związana jest z różnicą temperatury powietrza wewnętrznego (ciepłego) i powietrza zewnętrznego (zimnego). Im większa jest pomiędzy nimi różnica, tym działa ona lepiej. W okresie zimowym, ze wglądu na znaczną różnicę temperatury wentylacja jest o wiele bardziej efektywna. Latem natomiast, temperatura zewnętrzna jest prawie taka sama jak wewnątrz budynku. W związku z tym, wentylacja praktycznie nie działa. W takim przypadku, najlepszym rozwiązaniem jest współpraca wentylacji grawitacyjnej z hybrydową.

Hybrydowa nasada kominowa jest wprawiana w ruch przez wiatr. Obracając się, w kanale wentylacyjnym wytwarza się podciśnienie, dzięki czemu mamy zapewnioną prawidłową cyrkulacje powietrza wewnątrz pomieszczenia. 

W przypadku dni bezwietrznych sterownik włącza silnik, który wprawia nasadę hybrydową w ruch i ciąg wentylacyjny zostaje podtrzymany na nie zmienionym poziomie. W przypadku kiedy prędkość wiatru jest zbyt duża, silnik hamuje nasadę zapobiegając nadmiernej wymianie powietrza. 

Wentylacja hybrydowa zapewnia stabilny ciąg kominowy, a co więcej, zużywa nie duże ilości energii elektrycznej. Ponadto, za pomocą regulatora możemy ustawić odpowiednią prędkość obrotową. Dzięki temu, możemy regulować intensywność wentylacji np.: w okresach nocnych czy podczas nieobecności domowników.

Za zastosowaniem wentylacji hybrydowej przemawia kilka rzeczy:
- koszty związane z eksploatacją są niskie, dzięki wykorzystaniu energii wiatrowej,
- nasady kominowe pracują cicho ponadto są niezawodne i bezpieczne,
- możliwość regulacji prędkości obrotowej (wydajności), w sposób płynny lub skokowy,
- ładny wygląd,
- możliwość czyszczenia przewodu kominowego po odchyleniu nasady,
- urządzenie można zamontować bez pomocy fachowca (łatwość instalacji).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »