| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Wentylacja klimatyzacja > Dlaczego warto stosować wentylację mechaniczną?

Dlaczego warto stosować wentylację mechaniczną?


Budownictwo mieszkaniowe poprzesz zastosowanie nowych energooszczędnych rozwiązań chociażby takich jak np.: nowoczesne okna wyposażone w system uszczelek, spowodowało pogorszenie warunków wewnątrz pomieszczeń. Jest to wynikiem słabo działającej wentylacji naturalnej lub całkowity jej brak. W rozwiązaniu tego problemu pomoże nam wentylacja mechaniczna.

Alternatywą wentylacji mechanicznej dla rozwiązania tego problemu może być wentylacja hybrydowa. 

Brak przepływu powietrza w pomieszczeniu, powoduję nagromadzenie się zanieczyszczeń np.: cząsteczek kurzu, dwutlenku węgla czy pary wodnej. Zbyt duża wilgotność, prowadzi do wytrącania się pary wodnej, czego skutkiem mogą być wilgotne ściany. Jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii a zwłaszcza grzybów. Oczywiście obniża to także komfort użytkowników przebywających w pomieszczeniach, ale co gorsze, może być powodem poważnych chorób. 

Wentylacja mechaniczna wyposażona np.: w krzyżowy wymiennik ciepła jest bardzo rozsądnym, choć nie najtańszym rozwiązaniem. Jeżeli myślimy o zamontowaniu właśnie tego rodzaju wentylacji, warto jest odzyskać możliwe jak najwięcej ciepła, z powietrza usuwanego na zewnątrz budynku. 

Najważniejszą zaletą wentylacji mechanicznej jest to, że zapewnia ona utrzymanie stałych parametrów powietrza: temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Co więcej, jeżeli będziemy chcieli zmienić jego parametry, nie będziemy mieć z tym żadnego problemu, niezależnie od pory roku.

- sprawność odzyskiwania ciepła na poziomie 60%, a tym samym oszczędność energii,
- prosta konstrukcja,
- brak części ruchomych,
- niezawodność,
- niskie zużycie energii.

- duże gabaryty,
- możliwość występowania szronienia już w temperaturze około -5°C.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Śniady

Ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, logistyki, sprzedaży i marketingu. Specjalistka w zakresie organizowania polityki personalnej w nowo powstających firmach. Zdobywała doświadczenie w organizacjach w trakcie restrukturyzacji, przejęć, połączeń, rozpoczynania działalności i dynamicznego rozwoju, w różnych środowiskach i kulturach, a także systemach organizacyjnych. Od 2005 roku współzałożyciel i Partner Zarządzający w Evolution the Human Capital Company. Pełniła różnorodne funkcje zarządcze w działach personalnych w Europie i Azji, w firmach odnoszących rynkowe sukcesy: ORFE, Avon Cosmetics, Ving, World Bank, Wizz Air. Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia mentorów „PROMENTOR”. Absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Charkowskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie. Dzięki swemu doświadczeniu doskonale rozumie biznesową funkcję HR, umiejętnie przekłada cele biznesowe na strategię personalną, efektywnie dostosowuje metodologię i wybór narzędzi do konkretnych zadań. Zawsze pozytywna wobec życia, posiada umiejętność wywierania pozytywnego i mobilizującego wpływu na innych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK