| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Wentylacja klimatyzacja > Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup klimatyzatora zewnętrznego?

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup klimatyzatora zewnętrznego?

Jednym z największych problemów planowania założenia chłodzenia w domu, nie jest jak się okazuje brak możliwości zawieszenia jednostek wewnętrznych, a lokalizacja agregatów zewnętrznych. Te, ze względu na swoje właściwości i typ pracy, nie są ani szczególnie estetyczne, ani ciche.

Jednostki zewnętrzne to nic innego jak wężownice miedziane (jak na tyłach lodówek) w środku których płynie ciecz chłodząca – z reguły freon. Dociera on do agregatu w postaci pary, a następnie skrapla się do postaci cieczy. Proces ten przebiega w wyniku odbioru ciepła, który jest wymuszany przepływem powietrza przez wężownicę. Aby wspomóc przepływ powietrza stosuje się duże wentylatory które „wyrzucają” ciepłe powietrze z agregatu. Praca tych wentylatorów nie zawsze jest cicha, a nawet najcichsze układy, wraz z upływem czasu stają się coraz głośniejsze.

Kolejną kwestią jest urządzenie zewnętrzne, która jest ściśle powiązane z rozmiarami wężownicy, wynikającymi z mocy chłodniczej układu. Należy mieć świadomość, że jeśli zainstalujemy urządzenie z dużą mocą chłodniczą, to będziemy mieć proporcjonalnie większe urządzenie i proporcjonalnie większy problem ze znalezieniem miejsca do jego zainstalowania.

Najczęstszym rozwiązaniem problemu, jest zawieszenie klimatyzatorów na elewacji budynku, co nie będzie zbyt estetycznym rozwiązaniem. Do tego dochodzi problem hałasu wydawanego przez wentylator. Jeśli urządzenie będzie usytuowane zbyt blisko okien, może stać się uciążliwe z racji głośnej pracy. Warto również pamiętać, że temperatura powietrza wyrzucanego przez jednostkę zewnętrzną jest wyższa niż temperatura otoczenia. Zadbajmy o to by nikomu to nie przeszkadzało. Częstym rozwiązaniem klimatyzacji mieszkań prywatnych jest postawienie jednostki zewnętrznej na balkonie. W takim przypadku pamiętajmy o pozwoleniu konstruktora budynku, który oszacuje czy ciężar jednostki nie wpłynie na wytrzymałość balkonu, bądź ścian nośnych.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Błońska

Radca prawny w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie spółek, pracy, medycznym i farmaceutycznym. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów indywidualnych oraz instytucjonalnych, m.in. w doradztwie w bieżącej działalności oraz w szczególnych przedsięwzięciach, w tworzeniu i rejestracji spółek prawa handlowego, oddziałów, przedstawicielstw oraz w pozyskiwaniu zezwoleń i dokonywaniu wymaganych zgłoszeń w organach administracji publicznej. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej prowadzonej działalności. Specjalizuje się również w szeroko pojętej windykacji poprzez dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Odpowiada za bieżącą obsługę przedsiębiorców i wspieranie ich w kontaktach z kontrahentami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK