| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Porady internautów > Czy wiesz jak ochronić dom przed działaniem wody gruntowej?

Czy wiesz jak ochronić dom przed działaniem wody gruntowej?

Zawilgocenie budynku może być spowodowane działaniem wody gruntowej, która przesącza się do piwnic lub porowate materiały budowlane w ścianach. Oto kilka wskazówek jak ochronić budynek przed niszczącym działaniem wody gruntowej.

Zabezpiecz wszystkie elementy budynku stykające się z podłożem. Wykorzystaj do tego papę lub folię albo połóż w tych miejscach warstwę lepiku lub emulsji. Papę i folie połóż na ścianach piwnic i pod posadzką, pod podłogami układanymi na gruncie, pod podłogami łazienek, kuchni, pralni i innych wilgotnych pomieszczeń. Poziomą izolację przeciwwodną układa się także pomiędzy ścianami nadziemnej części budynku a fundamentami lub murami piwnicznymi.

Jeżeli zauważysz mokre plamy na tynku przy podłodze, możesz wykonać nową izolację pozioma metoda iniekcji. Nasączasz dolna cześć ściany alkoholowym roztworem żywicy syntetycznej (kupisz w sklepie z materiałami budowlanymi). Po odparowaniu żywica tworzy w murze szczelną warstwę zapobiegająca kapilarnemu podciąganiu wody gruntowej. Niestety jest metoda dość droga bo średnio uszczelnianie 1 m muru kosztuje kilkadziesiąt złotych.

Jak zrobić uszczelnić mur metodą iniekcji? Przy podłodze nawierć wiertłem (10-12 mm) rząd otworów w odstępach 10 cm. Otwory powinny być lekko nachylone w głąb ściany i powinny sięgać do połowy jej grubości. Nawierć z drugiej strony ściany na tym samym poziomie taki sam rząd otworów. Jeśli jednak nie możesz wiercić z drugiej strony, wywierć od razu otwory o głębokości o 6 cm mniejszej od grubości ściany.

Teraz weź dużą strzykawkę i napełnij ją przygotowanym preparatem. Poczekaj aż płyn wsiąknie i znów napełnij otwory. Powtarzaj zabieg do momentu aż środek przestanie się wchłaniać w mur.

Przygotuj rzadką zaprawę z 1 części cementu i 3 części drobnego piasku. Do wody dodaj odrobinę środka uszczelniającego. Wypełnij otwory zaprawą. Dobrze jest na czas schnięcia wietrzyć pomieszczenia i ogrzewać mieszkanie.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

remont
remont

Źródło: www.szczurowa.pl
Źródło: www.szczurowa.pl

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK