| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Porady internautów > Czy wiesz jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

Czy wiesz jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

Jeśli masz małe dzieci powinieneś szczególnie zadbać o ich bezpieczeństwo w domu. Oto kilka wskazówek jak bezpiecznie urządzić dom dla naszych dzieci.

Jeśli niemowlak buszuje po szafkach i szufladach wkładając wszystko do buzi powinieneś przestawić szafki i szuflady tak, aby przy podłodze znalazły się wyłącznie trwałe i bezpieczne przedmioty. Drobne rzeczy lub łatwo tłukące się przełóż do wyższych szuflad i szafek, aby maluch nie mógł ich dosięgnąć.

Klamki, gałki i zasuwki od drzwi są poza zasięgiem dziecka. Z wewnętrznych drzwi wyjmij klucze. Pozamykaj na klucz drzwi od piwnicy, schowka na narzędzia, spiżarki itp. i schowaj klucz w niedostępnym miejscu.

W oknach zamontuj mocne zamknięte lub sztaby uniemożliwiające ich otwarcie. Przed schodami zainstaluj specjalna furtkę zagradzającą drogę dziecku.

Wszystkie chemikalia i kosmetyki przechowuj w szczelnie zamkniętych opakowaniach na wysoko położonych półkach. Nie wypuszczaj dziecka do ogrodu jeśli niedawno pryskałeś rośliny pestycydami.

Leki przechowuj w zamkniętej wysoko zawieszonej apteczce. Nie nos w torebce leków, a przynajmniej nie zostawiaj torebki w łatwo dostępnych miejscach.

Zapałki, zapalniczki i środki łatwopalne przechowuj w niedostępnym miejscu. Postaraj się, żeby dziecko nie miało dostępu do pieca lub innego urządzenia grzewczego. Nigdy nie umieszczaj wolno stojących grzejników elektrycznych w pomieszczeniu do którego może wejść dziecko.

Podczas gotowania odwracaj rondle i garnki uchwytami do ściany i stawiaj garnki na palnikach tylnich. Zadbaj, aby obrusy nie zwisały ze stołu aż do ziemi – dziecko łatwo może je pociągnąć.

Aby uniknąć poparzeń wrzątkiem, skręć termostat w ogrzewaczu poniżej 50 st. C. Nie stawiaj łóżeczka dziecka w pobliżu grzejnika.

Przed porażeniem prądem uchronisz dziecko wkładając do wszystkich gniazdek plastikowe zatyczki. Nie pozostawiaj przewodów zasilających w zasięgu dziecka, a przedłużaczy używaj tylko doraźnie w wyjątkowych sytuacjach.

Wszelkie drobne przedmioty, którymi dziecko mogłoby się zadławić, przechowuj w niedostępnych dla niego miejscach. Najlepiej nie kupować dziecku zabawek składających się z mniejszych elementów. Plastikowe torebki przechowuj poza zasięgiem dziecka, a przed wyrzuceniem zawiązuj je na węzeł, aby malec nie włożył sobie ich na głowę. Nigdy nie zostawiaj otwartej pralki, lodówki, bagażnika samochodu.

Nigdy nie pozostawiaj dziecka bez nadzoru w pobliżu wanny nawet z niewielką ilością wody. Sadzawki ogrodowe zabezpiecz druciana siatką.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK