| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Porady internautów > Czy wiesz jak wyposażyć dom w systemy wczesnego ostrzegania przed pożarem?

Czy wiesz jak wyposażyć dom w systemy wczesnego ostrzegania przed pożarem?

Pożar w mieszkaniu jest szczególnie niebezpieczny nocą, bo może zostać zauważony zbyt późno. Warto zatem pomyśleć o zainstalowaniu w pomieszczeniach detektorów dymu. Jak to zrobić prawidłowo?

Mamy dwa rodzaje detektorów dymu. Jeden rozpoznaje nieznaczne zmiany w strukturze cząsteczkowej powietrza przechodzącego przez komorę jonizacyjną i gdy przekroczą one określoną wartość, włącza się alarm. Drugi typ to detektor fotoelektryczny, który uruchamia się gdy padający na niego snop światła przysłoni dym.

Detektory są zasilane bateriami o dużej żywotności. Dlatego najlepiej stosować urządzenia ze wskaźnikiem naładowania baterii, wyposażony w przełącznik próbny, pozwalający na regularne sprawdzanie sprawności detektora.

Detektory powinieneś umieścić we wszystkich pomieszczeniach, w których istnieje prawdopodobieństwo powstania pożaru z wyjątkiem kuchni, gdzie opary mogą je przypadkowo uruchamiać lub uszkodzić. Jeśli to niemożliwe, zainstaluj detektor w głównym korytarzu i na podeście schodów.

Alarm uruchamiany przez detektor powinien być na tyle głośny, żeby obudzić śpiących lokatorów. Co najmniej 85 decybeli. Sprawdź czy we wszystkich sypialniach wystarczająco go słychać. Nie wykluczone, że w pokojach na piętrze trzeba będzie zostawić uchylone drzwi. Drzwi na parterze, zwłaszcza te które prowadzą na klatkę schodową, należy zawsze zamykać na noc, aby utrudnić rozprzestrzenianie się ognia.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

dom
dom

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK