| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje wodne i kanalizacyjne > Jak zamocować umywalkę na ścianie?

Jak zamocować umywalkę na ścianie?

Jeżeli masz w planie zamocowanie umywalki na ścianie musisz wykonać to w taki sposób, by uniknąć uszkodzeń porcelany sanitarnej. Najpierw przygotuj wszystkie materiały i narzędzia, które będą ci niezbędne do pracy.

Potrzebne Ci będą: zestaw do mocowania urządzeń sanitarnych, masa do fugowania, poziomica, wiertarka udarowa, wiertła do betonu 6 i 14 mm, klucz płaski oraz szpachelka zwykła i zębata.

Aby połączyć umywalkę ze ścianą zastosuj grube stalowe trzpienie z podwójnym gwintem. Długość trzpienia wynosi 140 mm, na jego obydwu końcach znajduje się gwint (jeden metalowy, a drugi przeznaczony do drewna). Najczęściej możesz je kupić w zestawie razem z kołkami do muru (14 mm), podkładkami oraz nakrętkami sześciokątnymi.

Pierwszym etapem pracy jest wykonanie otworu wiertłem do betonu. Należy zwrócić uwagę, aby wyznaczyć punkt na glazurze dokładnie w miejscu gdzie chcesz umieścić umywalkę (górna krawędź umywalki powinna znajdować się około 80 cm nad ziemią). Wykonanie otworu wiertłem o średnicy 14 mm w taki sposób, aby środek dokładnie pokrywał się z wyznaczonym punktem nie jest zadaniem prostym. Aby ułatwić sobie pracę i zminimalizować wartość odchyłek w pierwszej kolejności wykonaj otwory prowadzące wiertłem o średnicy 6 mm.

Polecamy: Jak wieszać ciężkie przedmioty na ścianie betonowej

Pamiętaj o tym, aby podczas wiercenia przez glazurę wyłączyć udar. Po wykonaniu otworów prowadzących, otwory właściwe o średnicy 14 mm wykonasz bez większego problemu.

W tak powstałe otwory wbij kołki i wkręć trzpienie.

W miejsce styku umywalki ze ścianą nałóż masę do fugowania rozprowadzając ją szpachelką zębatą. Dociskając umywalkę do ściany, wykonaj nią niewielkie ruchy, które pozwolą na dokładne rozprowadzenie masy fugującej.

Czytaj także: Wymiana uszczelnień silikonowych w łazience

Tak osadzoną umywalkę dokręć do ściany używając klucza płaskiego. Pamiętaj dokręcaj z tzw. „czuciem”, aby nie uszkodzić umywalki.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »