| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje specjalne > Jak pozbyć się gołębi?

Jak pozbyć się gołębi?


Jeśli jesteś właścicielem balkonu, tarasu czy ogrodu, zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z nieproszonymi gośćmi jakimi są gołębie. Te miejskie ptaki, choć niewielkie i sympatyczne, potrafią narobić sporo szkód brudząc na balkonach czy niszcząc elewacje budynków. Na rynku jest wiele produktów, które mają na celu przegonienie ptaków z naszego otoczenia, jednym z nich są kolorowe balony, tzw. „oczy terrorysty”.

Gołębie stanowią problem praktycznie wszędzie tam gdzie się pojawiają. Ich odchody potrafią wyrządzić wiele szkód a wielkie stada ptaków, niejednokrotnie wprowadzają zamieszanie w miejskich aglomeracjach.

„Oczy terrorysty” to nic innego jak balon z namalowanymi oczami, które gołębiom mają przypominać ptaki drapieżne. Wszystkie ptaki kierują się naturalnym instynktem, więc nie powinno nikogo dziwić, że reagują lekiem na widok balonu z jaskrawymi barwami, przypominającymi im atakującego drapieżnika. 

Przygotowanie balonu nie jest trudne. Bardzo ważne natomiast, jest jednak jego właściwe umieszczenie w miejscu, w którym pojawiają się gołębie i które jest przez nie zanieczyszczane. Balony bardzo dobrze sprawdzają się zarówno na balkonach jak i działkach. 

Aby osiągnąć lepszy efekt, warto zaopatrzyć się w kilka balonów, które będziemy zmieniać raz na jakiś czas. Dodatkowo, dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na trawie w ogrodzie, refleksyjnej taśmy z hologramem, która będzie odbijać światło. Połączenie odblasków z ziemi wraz z przyczepionym nieopodal balonem to metody, które przynoszą zamierzony efekt w odstraszeniu gołębi z miejsca, na którym nie są mile widziane.

reklama

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. Birdsystem
fot. Birdsystem

fot. Birdsystem
fot. Birdsystem

fot. Birdsystem
fot. Birdsystem

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Magda Słomska

Kancelaria zajmująca się kompleksową obsługą przedsiębiorców i pracodawców oraz prowadzeniem postępowań sądowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »