| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje ochronne > Jak zabezpieczyć dom przed burzą?

Jak zabezpieczyć dom przed burzą?

Zabezpieczenie dachu przed burzą w dużej mierze opiera się na ochronie odgromowej budynku. Z racji tego, że uderzenie pioruna może pozbawić nas domu, warto pomyśleć o montażu tego typu instalacji.

Piorunochron aktywny

Piorunochron aktywny to aktywny maszt z ostrzem. Najczęściej mocuje się go do komina, jego zaletą jest to, że w porównaniu z tradycyjną instalacją prowadzoną wzdłuż krawędzi dachu – ten szybciej wyłapuje wszelkie wyładowania atmosferyczne.

Ochrona instalacji elektrycznej przed przepięciami

Chcąc ochronić instalacje elektryczną przed skokami napięcia, najlepiej jest zastosować odgromnik. Odgromniki to nic innego, jak specjalne urządzenia do ochrony aparatury elektrycznej przed okresowymi przepięciami, ograniczające czas trwania i częstotliwość prądu następczego. Ze względu na dwoją budowę wyróżniamy odgromniki iskrowe oraz odgromniki tlenowo-metalowe.

Zobacz także: Co zrobić podczas pożaru?

Rola odgromników

Zadaniem odgromników jest ochrona urządzeń znajdujących się w budynku – od przepięć. Każdy odgromnik ogranicza wartość udarów napięciowych i prądowych na wejściu do budynku.

Ochrona przed przepięciami polega też z wyrównaniu potencjałów napięcia. Prawidłowo wykonana instalacja w budynku da nam gwarancję poprawnego uziemienia budynku i wyrównanie potencjałów urządzeń elektrycznych. Wyrównanie potencjałów zapewni prawidłową pracę zabezpieczeń przeciwprzepięciowych oraz uniemożliwienie przeskoków iskry pomiędzy elementami o różnych potencjałach elektrycznych.

Zobacz także: Jaka powinna być instalacja odgromowa?

jz

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK