| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje ochronne > Jaki system alarmowy wybrać?

Jaki system alarmowy wybrać?

Lato to czas, kiedy policja odnotowuje największą ilość włamań. Statystyki obejmują zarówno mieszkania, jak i domy jednorodzinne. Aby nie dać szansy złodziejowi, zadbaj o inteligentny system alarmowy, które uchroni cię przed włamaniami.

Jak skutecznie wygrać ze złodziejem?

Wybierając alarm, należy dodatkowo zwrócić uwagę na proponowany system sterownia, czyli tzw. manipulatory. Do tej pory najbardziej popularnymi były piloty lub panele montowane na ścianach, jednak obecnie eksperci coraz częściej polecają nowości, jakimi są klawiatury sensoryczne oraz panele LCD. Te ostatnie są szczególnie pomocne w przypadku np. wystąpienia usterek, chęci szybkiego sprawdzenia dostępnych funkcji i wyświetlanych komunikatów.

Zalety alarmu

Dziś system alarmowy to nie tylko ochrona, ale także inteligentna "pomoc" w zarządzaniu domem. Inteligentne instalacje elektryczne, w których system alarmowy jest jednym z priorytetowych punktów, to możliwość sterowania całym domem za pomocą jednego panelu administracyjnego zamieszczanego np. na ścianie. Jednym przyciskiem włączymy lub wyłączymy alarm, zasuniemy rolety, odłączymy zasilanie od wybranych urządzeń elektrycznych w domu, a także ustawimy temperaturę powietrza.

Zobacz także: Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Co więcej, wyposażenie inteligentnego systemu alarmowego w czujniki zalania wodą oraz zawór odcinający pozwolą uchronić nasz dom przed "atakiem" wody w przypadku np. awarii hydraulicznej. Inteligentne instalacje wykryją także obecność niebezpiecznych gazów - powiadomią o zagrożeniu oraz rozpoczną wentylowanie pomieszczeń.

Które czujniki zastosować?

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest rodzaj zastosowanych czujników. Najpopularniejszymi są czujniki ruchu na podczerwień, rzadziej spotkamy się z dualnymi, czyli takimi w których do wykrycia zagrożenia używana jest zarówno podczerwień, jak i mikrofale.

- Te ostatnie są szczególnie polecane w miejscach, w których zależy nam na szczególnym bezpieczeństwie, a jednocześnie uniknięciu fałszywych alarmów ruchowych – dodaje Mariusz Jasiński.

Z kolei w ramach okiennych i framugach najczęściej można spotkać czujniki magnetyczne. W stanie neutralnym dwie części znajdują się obok siebie (drzwi zamknięte) – alarm zostaje uruchomiony w momencie, gdy nastąpi ich rozdzielenie.

Sygnalizator zagrożenia

Dość oczywistą kwestią jest, że w systemie alarmowym niezbędny jest także sygnalizator informujący o zagrożeniu – zwykle dźwiękowy lub łączący dźwięk i światło. Sygnalizatory różnią się przede wszystkim natężeniem światła i dźwięku, wielkością, a także sposobem zasilania. Według ekspertów najlepiej wybrać takie, które posiadają własne akumulatory – wtedy działają nawet w przypadku przecięcia przewodów.

Pamiętaj o zamontowaniu systemu alarmowego

Czy wiesz, że 50% wszystkich odszkodowań za szkody majątkowe wypłacane co roku przez firmy ubezpieczeniowe stanowią włamania? Pamiętaj jednak, że w przypadku nieszczęśliwej sytuacji odszkodowanie nie zostanie wypłacone, gdy ubezpieczyciel stwierdzi brak systemu alarmowego. To kolejny argument na rzecz tego, by inwestycja we właściwe zabezpieczenie majątku stanowiła pierwszy krok do ochrony przed utratą własnego mienia.

Źródło: materiały prasowe

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK