| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje grzewcze > Jaką farbą pomalować grzejniki?

Jaką farbą pomalować grzejniki?

Jaką farbą pomalować grzejniki? Tylko taką, która jest przeznaczona do tego celu. Najczęściej są to farby akrylowe z specjalnymi dodatkami, dzięki którym farba nie odpryskuje, nie odbarwia się i wytrzymuje wysokie temperatury. Będąc w sklepie bez problemu znajdziemy farbę do malowania grzejników - szukajmy tej z informacją na opakowaniu "do grzejników".

Grzejniki należy malować specjalnymi farbami przeznaczonymi właśnie do tego celu. Zazwyczaj są to farby akrylowe zawierające specjalne dodatki do tego typu stosowania - dzięki którym nie tracą koloru i nie dzieje się z nimi nic niepokojącego pod wpływem wysokiej temperatury.

Niezależnie od tego czy będziesz malować grzejnik farbą nawierzchniową czy podkładową i nawierzchniową, należy przestrzegać wszystkich wytycznych zawartych na opakowaniu odnośnie rozcieńczania farby i schnięcia powłoki.

Decydując się na malowanie grzejnika, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach

1. Każdy grzejnik należy malować tylko farbami do tego przeznaczonymi - tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że nasza praca nie pójdzie na marne. Będąc w sklepie nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem tego tylu farby, na opakowaniach tego typu produktów zawsze znajduje się informacja jaki jest cel jego stosowania - "do malowania grzejników".

2. Przed malowaniem grzejnika należy zawsze odpowiednio przygotować powierzchnię, którą należy wyczyścić, odtłuścić oraz usunąć drobne zanieczyszczenia i pyły. Wystarczy odkurzyć grzejnik - jeśli jest zakurzony lub umyć woda z płynem do zmywania.

3. Kiedy grzejnik będzie już czysty, należy z jego powierzchni usunąć resztki farby lub rdzy. Do tego celu najlepiej wykorzystać papier ścierny lub szczotkę drucianą. Nawet jeśli grzejnik nie jest pokryty rdzą i nie odpadają od niego kawałki farby, warto lekko zmatowić starą powłokę przy pomocy papieru o wysokiej granulacji np. 500-600.

4. Zmatowiony grzejnik należy przetrzeć szmatką zanurzoną w rozpuszczalniku.

5. Teraz możemy już rozpocząć malowanie.

Pamiętaj!
Grzejnik należy malować tylko w sytuacji, kiedy jest zimny. Na ciepłym grzejniku farba będzie za szybko wysychać i mogą pojawić się smugi.

Zobacz także: Samodzielne odpowietrzanie grzejników krok po kroku

Zobacz także: Grzejniki – wymiana

Zobacz także:  Malowanie kaloryfera – krok po kroku

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »