| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje grzewcze > Ogrzewanie domu gazem. Poradnik

Ogrzewanie domu gazem. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na podłączenie gazu w swoim domu, warto pomyśleć o kosztach przyłączenia i kosztach samego ogrzewania gazowego. W jaki sposób załatwić formalności związane z przyłączeniem domu do sieci gazowej? Jakie będą opłaty za ogrzewanie domu gazem? Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie przyłączenia?

Jeśli do naszego domu nie jest doprowadzona sieć gazowa, oprócz wniosku musimy dostarczyć do biura obsługi przedsiębiorstwa gazowego informacje o planie zabudowy działki z określeniem gdzie znajduje się dom, jak w stosunku do niego są położone inne obiekty, gdzie będzie punkt wyjścia systemu gazowego i gdzie prawdopodobnie zostanie założona szafka gazowa. Pamiętajmy, że obecnie przepisy nakazują lokalizację szafki gazowej w ogrodzeniu minimum 1,2 m od furtki lub bramy.

Zobacz także:  Jak obliczyć koszty ogrzewania domu?

Zobacz także:  Ekogroszek – najpopularniejszy materiał na opał

Zobacz także:  Instalacja centralnego ogrzewania – z czego się składa?

Decyzja i co dalej?

Przedsiębiorstwo gazowe, do którego złożyliśmy wniosek ma 21 dni na wydanie decyzji o możliwości przyłączenia naszej nieruchomości do sieci. Istotne jest, że po wydaniu pozytywnej decyzji mamy rok na zawarcie umowy o przyłączenie i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Następnym elementem będzie zawarcie umowy o przyłączeniu do sieci gazowej. Gdy otrzymamy od przedsiębiorstwa powiadomienie o przyłączeniu i fakturę za tę usługę, musimy podpisać umowę kompleksową dostarczania paliwa gazowego. Pamiętajmy jednak, że możemy wybierać spośród różnych przedsiębiorstw gazowych, nie mamy obowiązku korzystania z paliwa gazowego dostarczanego przez dystrybutora, dzięki któremu nasza nieruchomość została przyłączona do sieci.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Diana Malinowska

Konsultant w Instytucie Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK