| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje grzewcze > System kominowy w domu jednorodzinnym – czy warto?

System kominowy w domu jednorodzinnym – czy warto?

Stalowe systemy coraz częściej stosuje się zarówno w nowym budownictwie, jak i w domach starszej generacji. Wysoka bezawaryjność systemów kominowych, ich nowoczesność i długi okres eksploatacji to tylko niektóre z zalet tego typu przewodów kominowych. Zobacz, czy warto stosować systemy kominowe w domach jednorodzinnych?

– Bezpieczny komin to bezpieczny sen całej rodziny, a zwłaszcza bezpieczeństwo dzieci – tłumaczy Piotr Pacyna. – Przed jego kupnem koniecznie należy sprawdzić certyfikaty jakości i deklaracje zgodności z normami unijnym, którymi chwali się producent. Komin ma służyć przez dziesiątki lat, dlatego nowicjusze w tej branży na zaufanie muszą sobie zapracować. Zawsze większe zaufanie budzi duży producent działający od wielu lat, sprawdzony przez setki tysięcy użytkowników w wielu krajach.

System kominowy. Fot. MK Systemy Kominowe

Stalowy dwuścienny system kominowy

Stalowe dwuścienne systemy kominowe to lekkie konstrukcje, których montaż nie wymagają wykonywania fundamentów. Można je mocować bezpośrednio do ściany domu. Dwuścienne systemy kominowe posiadają tzw. płaszcz zewnętrzny wykonany ze stali szlachetnej, dzięki któremu nie ma potrzeby obudowywania tego typu systemów. Dzięki temu, dwuścienne stalowe systemy kominowe pełnią rolę samodzielnego komina znajdującego się na zewnątrz budynku. Jest to możliwe dzięki coraz większej uwadze producentów skierowanej na design produktów.

Z jakich materiałów wykonuje się systemy kominowe?

Do produkcji systemów kominowych wykorzystuje się stal szlachetną (austenityczną i ferrytyczną). Są to stale o specjalnych właściwościach fizykochemicznych, odpornych na korozję ze strony np.: czynników atmosferycznych oraz rozcieńczonych kwasów, roztworów alkalicznych.

Kominy wykonane w tej technologii nie wymagającą stosowania ceramiki. Ich wnętrze stanowi przewód spalinowy wykonany ze stali kwasoodpornej. Jest on otulony izolacją termiczną, którą stanowi wełna mineralna lub ceramiczna. Środek kominów dwuściennych wykonany jest z blachy kwasoodpornych o grubości od 0,5 do 1,0 mm, rura zewnętrzna z blachy nierdzewnej zazwyczaj ma grubość  od 0,5  do 1,0 mm, izolacja termiczna ma grubość 30 mm lub 60 mm.

Zalety systemów kominowych dwuściennych

Do głównych zalet stalowych dwuściennych systemów kominowych należą: szybki montaż, niewielka masa całego systemu oraz praktyczna bezawaryjność. Konstrukcję komina stalowego nie wymaga uciążliwych prac murarskich, a komin można zamontować nawet po zakończeniu budowy. Możliwość montażu systemów kominowych na zewnątrz budynku to kolejna cecha, która bardzo często przekonuje inwestorów do wyboru właśnie tego rozwiązania.

Stalowe systemy kominowe to nowe rozwiązanie na polskim rynku, które ma coraz więcej zwolenników. Tego typu systemy kominowe wzbudzają zainteresowanie nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę i warunki gwarancji, ale przede wszystkim na długoletnią bezawaryjność i bezpieczeństwo. To rozwiązanie wprost stworzone dla osób dbających o komfort cieplny i psychiczny w swoim domu.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK