| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje grzewcze > Czy warto ogrzewać garaż w domu jednorodzinnym?

Czy warto ogrzewać garaż w domu jednorodzinnym?

Dom z garażem podziemnym – czy należy go ogrzewać i do jakiej temperatury? Decyzja ta będzie miała wpływ na nasze przyszłe rachunki, zarówno gdy zdecydujemy się na ogrzewanie garażu, jak brak ogrzewania. Warto poznać wady i zalety ogrzewania garażów podziemnych.

Metody ogrzewania

W zależności od przeznaczenia konkretnego garażu i rodzaju materiałów tam składowanych wyróżnia się różne rodzaje ogrzewania. Najbardziej popularnym jest ogrzewanie konwekcyjne za pomocą grzejników wodnych. Nie jest to najlepsza metoda na ogrzewanie, ponieważ kubatura garażu ogrzewa się nierównomiernie i pozostają strefy o niższej temperaturze.  Drugą metodą ogrzewania, dużo bardziej dokładną, jest ogrzewanie powietrzne. Odbywa się ono za pomocą ciepłego powietrza o temperaturze 300C, które wpuszczone w dużej ilości do garażu pokrywa całe straty ciepła i powoduje równomierny rozkład temperatury w całej kubaturze. Ogrzewanie za pomocą promieniowania cieplnego nie jest stosowane w garażach ze względu na nadmierne nagrzewanie się powierzchni.

Zobacz także: Jak obniżyć koszty ogrzewania wody w domu

Czemu warto ogrzewać garaż?

Niewątpliwą zaletą ogrzewanego garażu jest możliwość wykorzystania go w celach gospodarczych. Dodatkowo ogrzewając kubaturę garażu zmniejszamy straty ciepła poprzez podłogę parteru dzięki czemu podłoga nie będzie się nadmiernie wychładzała. Bardzo ważną zaletą ogrzewania garażu jest ogrzewanie ścian przylegających do gruntu i suszenie ich. Będzie to chronić przed nadmiernym pobieraniem wilgoci przez ścianę mimo izolacji przeciwwilgociowej. Temperatura w piwnicach i innych pomieszczeniach nie przeznaczonych na stały pobyt ludzi może być niższa i wynosić 14-160C.

Zobacz także: Jak należy wykonać instalację elektryczną pod ogrzewanie podjazdu do garażu?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Garaże i pomieszczenia podziemne nie zawsze opłaca się ogrzewać np. gdy piwnica jest zlokalizowana pod niewielką częścią domu lub jeśli garaż jest nie użytkowany.
Garaże i pomieszczenia podziemne nie zawsze opłaca się ogrzewać np. gdy piwnica jest zlokalizowana pod niewielką częścią domu lub jeśli garaż jest nie użytkowany.

JPK_VAT 2018 – Instrukcja wdrożenia49.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK