| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje grzewcze > Jak ustalić przyczyny awarii pieca elektrycznego?

Jak ustalić przyczyny awarii pieca elektrycznego?

Ogrzewanie elektryczne to jeden z najdroższych w eksploatacji rodzajów ogrzewania.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń wykorzystujących do ogrzewania energię elektryczną. Przed zakupem pieca elektrycznego ważne jest, aby dobrać właściwy sprzęt, który zapewni w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę, a tym samym będzie adekwatny do kosztów eksploatacji. Pomimo wysokich kosztów użytkowych ogrzewanie elektryczne działa praktycznie bezobsługowo i daje możliwość łatwej i szybkiej regulacji temperatury w pomieszczeniu. Elektryczne systemy grzewcze są jednymi z najtańszych w zakupie. Stosowane w urządzeniach zabezpieczenia gwarantują bezpieczne użytkowanie a dodatkowo nie ma niebezpieczeństwa zalania, zaczadzenia czy wybuchu.

Aby urządzenia pracowały prawidłowo i wykorzystywały sto procent swojej mocy musisz je właściwie konserwować i utrzymywać w dobrym stanie technicznym.

Typowe usterki

Mało skomplikowana konstrukcja tego typu urządzeń pozwala na proste i szybkie zdiagnozowanie usterki. Główną przyczyną awarii jest uszkodzony termoregulator, bądź jego niewłaściwe ustawienie. Aby załączyć piec zwiększ o kilka stopni temperaturę na piecu. Następnie zobacz czy bezpiecznik nie jest przepalony albo wyłączony.W przypadku wymiany bezpiecznika pamiętaj aby użyć bezpiecznika o takich samych parametrach technicznych, jakie przewidział producent urządzenia.

Pamiętaj aby zawsze przed wszelkiego rodzaju naprawami wyłączać urządzenia z sieci.

Polecamy: Etapy prac

Jak obniżyć koszty eksploatacji

Co prawda ogrzewanie elektryczne jest drogie, ale przy zastosowaniu kilku wskazówek w znacznym stopniu możesz ograniczyć zużycie energii. Nie przegrzewaj pomieszczeń, w nocy temperatura powietrza nie powinna przekraczać 18 stopni. Obniżenie temperatury już o jeden stopień daje znaczne oszczędności. W pomieszczeniach rzadziej używanych temperatura nie musi być tak wysoka, jak w pozostałych.

Czytaj także: Jak stworzyć sobie warsztat pracy

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przed zakupem pieca elektrycznego ważne jest, aby dobrać właściwy sprzęt, który zapewni w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę, a tym samym będzie adekwatny do kosztów eksploatacji.
Przed zakupem pieca elektrycznego ważne jest, aby dobrać właściwy sprzęt, który zapewni w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę, a tym samym będzie adekwatny do kosztów eksploatacji.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Szulikowski

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »