| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje grzewcze > Jak ustalić przyczyny awarii pieca gazowego?

Jak ustalić przyczyny awarii pieca gazowego?

W miejscach gdzie występuje sieć gazowa oczywistym jest skorzystanie z tego typu nośnika energii.

Nowoczesne kotły gazowe nie potrzebują zbyt wiele miejsca, można zamontować je bezpośrednio w mieszkaniu jak i w pomieszczeniu gospodarczym. Spalanie gazu jest bardzo ekologiczne i nie zanieczyszcza środowiska. Dzięki czystemu systemowi spalania w piecu gazowym nie pozostaje zbyt wiele osadów.

Regularne czyszczenie

Pomimo czystego spalania piec gazowy powinien być regularnie czyszczony najlepiej na początku każdego sezonu grzewczego. Jedną z głównych przyczyn awarii pieca może być wygaszenie płomienia zapłonowego. To usterka łatwa do usunięcia, wystarczy, że oczyścisz palnik pieca szczotką drucianą. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do pracy wyłączyć dopływ gazu do urządzenia. Główny zawór gazy znajduje się zazwyczaj w okolicy licznika. Dodatkowo każde urządzenie gazowe posiada własny zawór odcinający dopływa paliwa.

Wszelkiego rodzaju zawory działają w podobny sposób.

Gdy zawór jest otwarty, to rączka ustawiona jest równolegle do przewodu, natomiast gdy zawór jest zamknięty to rączka zaworu ustawiona jest prostopadle do przewodu zasilającego.

Jeżeli zawór zbyt ciężko się przekręca możesz pomóc sobie kluczem nastawnym.

Kiedy wezwać pogotowie gazowe

Jeśli poczujesz w domu bardzo silny zapach gazu, natychmiast zamknij główny zawór, przewietrz mieszkanie i wezwij pogotowie gazowe. Jeżeli zapach jest ledwie wyczuwalny, sprawdź czy nie zgasł płomień palnika zapłonowego a następy krok to sprawdzenie szczelności połączeń. Do tego celu użyj roztworu wody i mydła, smarując poszczególne połączenia mydlinami. Jeżeli na posmarowanym połączeniu widać tworzące się bąbelki, należy to miejsce uszczelnić.

Polecamy: Jak ustalić przyczyny awarii pieca elektrycznego

Demontaż i uszczelnianie instalacji gazowej pozostaw osobie z odpowiednimi kwalifikacjami do tego typu napraw. 

Czytaj także: Jak ustalić przyczyny awarii pieca olejowego

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nowoczesne kotły gazowe nie potrzebują zbyt wiele miejsca, można zamontować je bezpośrednio w mieszkaniu jak i w pomieszczeniu  gospodarczym.
Nowoczesne kotły gazowe nie potrzebują zbyt wiele miejsca, można zamontować je bezpośrednio w mieszkaniu jak i w pomieszczeniu gospodarczym.

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Polska Kancelaria świadcząca kompleksową obsługę prawną.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK