| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Instalacje > Instalacje gazowe > Miedziane instalacje gazowe – dlaczego są tak polecane przez fachowców?

Miedziane instalacje gazowe – dlaczego są tak polecane przez fachowców?

Miedź to jeden z najtrwalszych materiałów znanych ludzkości. Korzystamy z niej już od tysięcy lat, co potwierdzają kolejne odkrycia archeologiczne, jak choćby rury egipskie z 2 750 roku p.n.e. Miedziane wyroby spełniają wszystkie normy europejskie dot. materiałów budowlanych. Instalacje gazowe wykonane z miedzi charakteryzują się trwałością i bezpieczeństwem.

Sprawdza się w wysokiej temperaturze

W klasyfikacji europejskiej miedź oznacza się symbolem A1, czyli świadczącym o najwyższej klasie odporności na ogień. Rury wykonane z tego materiału są w stanie wytrzymać temperaturę nawet powyżej 1 000 stopni Celsjusza. Miedź jest odporna na działanie ognia, nie wydziela także toksycznych gazów. Tym samym miedziane instalacje gazowe zmniejszają zagrożenie ewentualnymi zatruciami w trakcie pożaru. Dodatkowo, dzięki specjalnym technikom łączenia rur (lutowaniem twardym i zaprasowywaniem), instalacje gazowe wykonane z miedzi zapewniają przez długi czas szczelność nawet w temperaturze 700 stopni Celsjusza. Chroni to przed wybuchami gazów i rozprzestrzenianiem ognia, a także umożliwia ewakuację ludzi z objętego pożarem terenu.

Odporna na spadki ciśnienia

W gazowych instalacjach z miedzi nie występuje zjawisko zwiększenia strat ciśnienia płynącego gazu. Umożliwia to specjalne połączenie na linii rura-złącza, w którym nie występuje przewężenie średnicy wewnętrznej instalacji. Dzięki temu zapewniony jest stały przepływ gazu, bez żadnego spadku ciśnień. Warto zauważyć, że instalacje z rur miedzianych charakteryzują się mniejszymi średnicami w porównaniu do innych rur, na przykład stalowych. Oznacza to, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a tym samym wyglądają bardziej estetycznie.

Łatwa do zamontowania

Miedziane instalacje gazowe są niezwykle proste w montażu. Przeważająca większość instalatorów ma odpowiednie kwalifikacje do zamontowania tego typu rur. To z pewnością czyni je bezkonkurencyjnymi na tle innych instalacji gazowych. Powszechna dostępność kompatybilnych części do montażu dodatkowo ułatwia i przyśpiesza proces wdrożenia miedzianej instalacji gazowej.

Jak widać, miedź jest bezpieczna, niezawodna, trwała, ekologiczna (99,9% nadaje się do recyklingu) i prosta w montażu i konserwacji. Szeroka gama zalet tego charakterystycznego czerwonego metalu, wraz estetycznym wyglądem sprawiają razem, że architekci i instalatorzy na całym świecie coraz częściej sięgają właśnie po ten materiał.

Zobacz także:  Instalacje gazowe - Porady

Zobacz także:   Instalacje elektryczne

Zobacz także:  Instalacje grzewcze i wodociągowe

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »